hapiky

Jak by asi dnešní svět vypadal, kdyby lidé nebyli zvědaví?

Zvědavé jsou i zvířata, jsou ale poučitelní a řeší to jen dvěma způsoby: pro mě dobré, pro mě špatné.

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Žili bychom v jeskyních a živili se jako lovci. Možná ani to ne.
Bez zvědavosti a touhy po poznání bychom NIC nevynalezli a daleko bychom se neposunuli. Možná něco z nutnosti (vzpřímená chůze, používání rukou, primitivní nástroje – kdo ví). Vědění předchází zvědavost. A pokroku předchází vědění.

Další odpovědi
Kepler

Země by byla placatá, hvězdy by byly dírkami v černé oponě, jezdili bychom jenom koňmo a léčili se prapodivnými dryáky. Na druhé straně bychom se zbavili klevetnic, nezkoušeli bychom co udělá uran 235 a z čeho se dá zfetovat. Docela balada.

annas

1. Přece se říká, že lenost ovlivňuje pokrok.

Vysvětlení v mé otázced
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-clovek-chytry-ci-liny-jako-opice-podilela-se-na-polidsteni-cloveka-prace-nebo-opici-lenost-omrzelo-ji-skakani

2. „Ten, kdo poprvé použil místo oštěpu/kyje nadávky, stal se zakladatelem civilizace“ Sigmund Freud

Opět

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyz-se-zrodily-prvni-civilizace-nestal-se-jejich-zakladatelem-ten-kdo-poprve-pouzil-nadavky-misto-ostepu-kyje

3. Určitě nešlo jen o zvědavost, ale i zvídavost, představivost atd. Bylo mnoho neznámého, dosud neooznanéh o.. takže jedno s druhým byla cesta vpřed …

hypotetická otázka, takto neuvažuji l… jak by svět vypadal, kdyby …

Hufnágl

Byli bychom stále mladí.