Avatar uživatele
anonym

kdo to ma v zivote jednodussi muzi nebo zeny?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? panenka, Miroslavst, Jahoda, kapka, PostApMan před 5047 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

co je tohle za otázku? jaký si to v životě uděláš, takový to máš. Nezáleží na tom, jestli jsi dejme tomu bezpohlavní nebo hermafrodit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Velice zajímavá otázka. Jsem zvědavý na odpovědi a tuším, že to bude podle pohlaví vždy opačné.
Těžko soudit kdo to má jednodušší. Jen pár příkladů:
Žena rodí a stará se o děti (netvrdím že vždy), muž vydělává peníze, třeba i těžší prací. Ženě většinou dost věcí projde než muži právě protože je to žena.
Opravdu říkám, těžko odpovědět. Asi to má každý podle své situace složité.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
PostApMan

Záleží z jakého úhlu pohledu to vemete :
Žena musí porodit dítě – přičemž práce muže je v tomto případě „snažší“
Jak píše Miroslavst, v hodně případech je domácnost vedená tak že žena se stára od domácnost a o děti – muž o peníze, v dnešní době to bohužel až tak moc neplatí – spíše to vypadá tak že oba dřou jak můžou a o děti a domácnost se starají jak můžou.

Z oblasti práce je to už ale úplně jiné – např.: V naší firmě pracuje 13 mužů a 5 žen. (už to o něm svědčí) z toho 8 můžu a 1 žena je na vysokých pozicích. (tzv. není skladník,obchodník a jemu podobné profese) Takže co se týče karierního růsty, přijde mi (pokud to budu brát z pohledu v mé firmě) že to mají ženy těžší.(I globálně podle jedné statistiky Idnes.cz bývají na vysokých řídících pozicích muži a mají statisticky vyšší plat.
Ale zase existují profese kam se muž nedostane , nebo kde jeto naopak.
A tak bych mohl pokračovat donekonečna, čistě teoreticky je to celé v jakési rovnováze – nezáleží na pohlaví ale na člověku samotným.

(Ale kdybychom jen decentně nahlídli do historie můžeme zjistit že v minulosti to měli ženy o dost težší)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Jeden můj známý který když měl něco upito říkal že žena a Ukrajinec nejsou lidé,protože vydrží všechno.:-)Doufám že to milé dámy žádnou z vás neurazilo,je to jen nadsázka.Jinak bych chtěl sám za sebe říct,že žena která přivádí na svět mnohdy i těžkou cestou potomky,je lépe připravena snášet bolest než muži.Je to asi přírodou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Na pohlaví nezáleží.Blbec je asi správně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Já si myslím že jak muži tak i ženy.Ženy se starají o domácnost o děti chodí taky do práce vyřizujou věci a muži zase chodí do práce kde dělají težší práci než ženy takže bych řekla,že je to tak na půl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iwetax

Podle mě to mají horší můži. Ač nerada přiznávám, že jsem materialista. Když jsem chodila do na zábavy, tak jsem zaplatila vstup koupila si tak 2piva a pak už nic, protože sbalený oběkt platil.

Navíc předtím museli kluci na vojnu a to by se mi fakt nechtělo. A pukud se rozvedl tak děti šli automaticky k matce , to mi jako výhoda nepřipadá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Toruk

Myslím, že muži. Ve smyslu rodiny, obecně, to mají těžší zcela jistě ženy. Občas se zamýšlím nad tím, jak hodně záleží fungování rodiny od obětavosti žen. Obětavost mužů v rodině se myslím k té ženské moc přirovnávat nedá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bunnik

Ženy. Ženy rodí, ženy mestruují, ženy cítí bolest při prvním styku. Přes veškteré snahy o rovnoprávnost nebo jak se tomu říká, to mají ženy v zaměstnáních, kde by to mělo být vyrovnané, smůlu (kdybych chtěla být chirurg, musela bych makat třikrát víc a stejnak by to místo dostal lajdák, už jen protože je muž). Navíc se žena většinou stará o děti a k tomu pracuje, málokterý muž jí doma skutečně pomáhá. A nakonec jsou to ženy, kdo musí snášet zabedněnost mužů :) Chlapi jsou od přírody flegmatičtější, ale ženy ve všem vidí náznak všeho a pak se tím nesmyslně užírají, aniž by si toho nějaký chlap všiml :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dagry

Tak aramah já s guentosem nemůžu souhlasit. Jednoznačně jednodušší to mají chlapi. O tom žádná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Otázku chápu celosvětově, takže tentokrát nemůžu souhlasit s Quentosem /asi myslel např. evropské ženy/. Na světě jsou státy, kde to opravdu žena nemá takové, jaké si to udělá. Jsou tam takové zákony a tradice, že se může třeba postavit na hlavu a neudělá se svým údělem nic.
U nás v ČR bych dodala snad jen to, že ženy jsou mnohem častějšími oběťmi domácího násilí než muži a to také o něčem svědčí. A není pravda, že si za to mohou sami a ani IQ nehraje žádnou roli.
Jinak tu i se spoustou názorů souhlasím, jen doplňuji, co nebylo zmíněno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Jak kdo, jak kdy a jak kde. Někdy ten a jindy zase ona.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Pane Quentos není co dodat, naprostý souhlas!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek