cizrna

Existují mezi lidmi hermafroditi?

Existující rasa? Kde? Odkud pocházejí?

Nejlepší odpověď
anonym

Chápete vůbec, že se toto týká jen nižších živočichů rozených z vajíček? Tedy naprosto žádného savce! Rovněž partenogeneze není možná u vyšších tvorů, mezi něž se řadí především savci.

Aby bylo jasno – dole zmíněné se nazývá mozaicismem. (Ono hraní si s XY, XX, YY, …) Uznávám, že pojem hermafrodit se vžil jakožto „drsné“ slovíčko. Ovšem syndrom mozaiky je dnes naprosto validní a správný termín.

Další odpovědi
Šidlo

áno, samozrejme…u ľudí je základné pohlavie ženské, na začiatku tehotenstvate teda všetky plody vyzerajú žensky, muži sa ,,prejavia" až asi v polke tehotenstva…dovtedy len dna môže odhaliť pohlavie

ľudská definícia hermafrodita je človek s viditeľnými pohlavnými znakmi (orgánmi a postavou a aj tvárou) oboch pohlaví…väčšinou je neplodný

…takže, žena s fúzmi a muž s prsiami nie je hermafrodit, ak je tam dolu všetko v poriadku (áno, koža a prsné žľazy môžu priveľmi reagovať na úplne normálne hladiny hormónov a výsledok sa dostaví)

neviem presne, kto už je medicínsky hermafrodit, ale:

  1. pseudohermfroditi – muži (XY) odolní voči testosterónu…no nie ostaným mužským hormónom…vyzerajú často ako krásne ženy, ale správajú sa ako dosť agresívni muži
  2. Kintlerferov syndróm – 1 muž z 10 000 má nie XY, ale XXY.....ale často to na nich nie je veľmi vidno…a áno, sú aj ženy X0, XXX aj muži XYY…ale to asi nie sú definovaní hermafroditi
  3. chiméry…dvojčatá dokonale premešané v jedného človeka…len tie obojpohlavné znaky je napokon vidno
  4. vážne hormonálne poruchy počas tehotenstva, často tuším z radiácie, chemikálií…aj po narodení sa všeličo zomelie a vyrastie, no, oboje