NEjsem

Insolvence a exekuce domu, jak to chodí?

Moje matka požádala o insolvenci,ještě před tím se majetek přepsal na otce,takže matka nemá nic,jenže otec musel matce zaplatit vyrovnání ale nezaplatil,aby mohl splatit nějaké dluhy (domluvili se tak),je to velmi složité.Insolvenci ji zamítly.Byly předvolaní na policii a matce řekli že musí otec zaplatit 900 tisíc jinak přijde exekuce domu,protože ji nevyplatil,nebo si ty peníze má sehnat jak chce (nechápu).Otec o tomhle nic neví,což taky nechápu proč mu to na policii neřekli stejně jak matce.Kdyby vážně přišel exekutor,jak to chodí?Můžu si vůbec něco vzít (papíry,oblečení atd?).Blbě se to celé popisuje,je to hodně složité,už dva roky se to řeší. Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
Hlada

Popis je tak nejasný, že nelze odpovědět. Lze jen tušit, že rodiče jsou rozvedeni a zřejmě neproběhlo majetkové vyrovnání. Je tedy potřeba vědět, jak dlouhá doba je od rozvodu a jakým způsobem má majetkové vyrovnání proběhnout.
Dál z popisu není jasné, proč byli předvoláni na policii. Lze jen tušit, že účelovým převodem majetku došlo k poškození věřitele. Možná, že ze stejného důvodu bylo zamítnuto oddlužení. Nikoli insolvence. Ta buď je, nebo není.
Exekutor může konat jen na základě exekučního titulu, což je právoplatný rozsudek. Mobiliární exekuce se pro malou výtěžnost provádějí zřídka. Zpravidla se zabavuje příjem. Ve vašem případě bude pravděpodobně zabaven neoprávněně převedený majetek.

Další odpovědi
Drap

Pokud exektror přijde, tak papíry a oblečení si budeš moci odnést

ivzez

Vaše matka nemohla požádat o insolvenci, mohla pouze prohlásit
osobní bankrot a navrhnout jeho řešení např. splátkovým kalendářem.

Převod majetku před podáním návrhu lze považovat
za pokus o podvod a za pokus poškodit věřitele.

Vaše matka by se měla snažit peníze za převod domu
získat co nejrychleji, jinak může být i stíhána > převod
majetku může být posouzen jako účelový.
(Matka neměla dům převést a povolit otci odklad vyrovnání.)

V takových situacích je vždy potřeba se napřed poradit
s právníkem a teprve potom jednat.

Bez konkrétních přesných informací bohužel nelze napsat
víc (šlo by jen o dohady).

__

K exekuci > dojklady a osobní oblečení Vám zůstanou.
Zůstane Vám i majetek, u kterého můžete
prokázat, že patří Vám > např. účtenkami na své jméno.