sesednizkola

Jak casto chodi exekutor k dluznikovi domu pro veci?

A o kolik se tak na navysi exekuce? Prijdou zabavovat majetek, vezmou vsechny veci, ale pokryje to jen tereba 10 procent dluhu. Muzou chodit treba kazdy tyden znovu, nebo kazdy den a pocitat si tu navstevu k dluhu? Druha vec, ale souvisi s tim. Napriklad domluvit se s kamaradem exekutorem, aby udelal jednonu dluznikovi co ho treba nemam rad, znamemu v dluzich, kteremu se mstim, aby ucinil jeho dluh nesplatitelnym ? Co by pro to moh udelat? Ciste teoreticky jestli to jde.

Odpovědi
Hlada

Je to fantazie, která je od reality hodně daleko. Výtěžek z dražby běžných věcí je minimální. Exekuce se uplatňuje především na příjem.
Výše dluhu je daná rozsudkem, na jehož základě koná exekutor. Dluh nemůže navýšit.