Godzilla001

Může policie zabavit osobní věci?

Ahoj.
Může policie na základě podezření na nějaký vir, přijít a zabavit mobil a počítač? Dohromady v hodnotě přes 30 000 ? A mají právo věci,,nevrátit" ? Dík

Nejlepší odpověď
Ametyst

Může, ale musí vystavit stvrzenku o zabavení. Věci musí vrátit, ale o to se musíš hlásit sám, sami nepřijdou.

Další odpovědi
Drap

Za jistých okolností ano. I navrátit mohou.

Rokio

Pokud se dotyčný koukal na dětské pornofotky na nezabezpečených webových stránkách, v důsledku čehož zaviroval počítač (nebo chytil vir do mobilu), tak na to policie právo má a pachatel může být také trestně stíhán.

autacek

Jen kvůli viru ne, kvůli podezření z protiprávního jednání, či jako důkaz, ano.

Edison

Nejde o zabavení ale zadržení. Pravděpodobně na základě podezření z protiprávní činnosti a toto můlže být vedeno jako důkaz, dokonce ani ne jako důkaz proti držiteli těchto věcí.