kopretinka79

Má právo exekutor vykonat exekuci, když mě nikdo neupozornil, že k exekuci dojde?

Moje býválá manželka nezaplatila složenky na telefon, na které jsem jí dal peníze, složenky vyhodila. Teď, 4 roky po rozvodu mi na novou adresu přišla již druhá exekuce (první jsem již zaplatil) na dluh u Vodafonu. Vodafon mě ale neupozornil, že vše dává k exekutorovi, nepřišel mi na novou adresu (pokud nepřišel bývalé manželce) jediný dopis, jediná upomínka, až exekuce. Musím ji zaplatit nebo mám nějakou šanci zaplatit „jen“ Vodafonu? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Otázkou je zda jste nahlásil Vodafonu, změnu adresy. Jediné řešení je, zkusit se dohodnout s Vodafonem, ale moc si od toho neslibujte. Společnosti většinou takto staré pohledávky předají k exekuci a dál to neřeší.

Další odpovědi
Fidel

Pokud dluh vznik za trvání SJM myslím si, že věřitel se může zahojit na obou manželech společně a nerozdílně. Vy budete mít regres proti manželce… Ale plácám vám to tady bez zákona, podívejte se na úpravu společného jmění manželů v občanském zákoníku…

Michal Kole

Jste manžel a nick v ženském rodě divné 🙂

Bohužel věřitel nemá povinnost dlužníka informovat, v tom je největší problém.

Rovněž nemá povinnost si zjišťovat změnu adresy.

Vy třeba změnu adresy nahlásíte přes infolinku, ale ta operátorka to zadá blbě do systému a taky Vám nic nepřijde a prokazuje se to blbě. – Hovor si nahrát nesmíte

Ze SJM tam si nejsem jistý, ale dost často se z toho nevykroutíte i když prokážete že jste o tom nevěděl i když je pravda, že prokázat že jste o tom nevěděl jde taky dost blbě.

Bohužel exekutor jako první blokne účet (banka Vám musí vydat 6 litrů –2× životního minima). Vašemu zaměstnavateli nařídí srážky z Vaší mzdy a navíc si musíte dohodnout PŘED výplatním termínem jiný způsob vyplácení, protože účet máte bloklý a cizí účet, např. kamarádky není právně nejčistší řešení.

Pokud máte plat malý na účtu málo tak Vám půjde zabavit majetek.

Pokud máte v bytě věc co není Vaše, ale třeba kamaráda nebo kamarádky, tak to taky může zabavit a kamarád nebo kamarádka musí prokázat že věc je její i když to jde taky někdy dost blbě. A jí vzniklé náklady jste POVINEN ji uhradit.