annas

Hledají mnozí pravdu jen proto, aby s ní rázně skoncovali? Stává se, že má jejich pravda „dobrý kurz na burze pravd“?

Miroslav Huptych, aforista

"Poetika hodnotí aforismus vyjadřující nějaký postřeh. Nemusí nutně být „příslovím vzdělanců“ či satiricko-filozofickým paradoxem.

Volný rámec umožňuje považovat za aforismus i vážnou myšlenku, stejně jako výrok parodický či mystifikační. A rovněž poetickou gregerii, kterou bychom mohli definovat jako „metaforu, která se udělala sama pro sebe“, pro niž V. Kubín nalezl šťastný ekvivalent „METAFORISMUS“.

„Nezabolí jazyk od dobrého slova“
http://www.hup­tych.cz/

Obrázek
https://pixaba­y.com/

Odpovědi
hapiky

Hledání pravdy mě připomíná různá náboženská uskupení, které tak důkladně hledali pravdu, až si vymysleli svoji (samozřejmě jedinou správnou).
Jan Hus: Hledej pravdu, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, mluv pravdu, drž se pravdy, braň pravdu až do smrti, protože pravda tě osvobodí od hříchu, od ďábla i od smrti… Nejmilejší, žijte podle poznané pravdy, která vítězí nade vším a mocná je až navěky.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

1. Vysvětlila jsem, že jsem omylem smazala otázku. Reagovala jsem na Váš příspěvek v diskuzi.

2. Otázka o zvonu. Váš chybný příspěvek mně inspiroval, ale kvůli tomu, že jste neodpověděl na otázku.

Proto jsem doplnila, bylo to před tím, než otázku někdo nahlásil. Zřejmě jste si doplnění nevšiml, , protože se týkalo vaší špatné odpovědi. PTALA jsem na význam přísloví, , nikoliv na to, z čeho jsou zvony vyrobené. . Nemůžu za to, že jste pochopil otázku špatně
a ještě.

Váš příspěvek u mé otázky na zvon je. Dostal jste něco do IP? Špatná informace, i když s tím nemám nic společného. .

Otázku na zvon někdo nahlásil, admin ji za několik dní vrátil. Vložila jsem odkaz na vaši otázku a u vaši otázku na mou. Takže opět to, co píšete není pravda.

Nebo je to tak složité? Nenahlásila jsem žádnou vaši odpověď, jen svou poslední otázku, v níž bohužel vaše odpvověď byla. Omluvila jsem se vám.

Když otázku o zvonu admin vrátil, doplnila jsem jen na vaši otázku a u vaší na svou. Nehledáte faktu, ale je fabulujete.

Není tak snadné porozumět starým příslovím či citátům. Je zpravidla o metaforu či metonymii, takže je třeba brát, že jde o nadsázku

Četl jste odpovědi u své otázky? Zřejmě ne. Všimla jsem si, že vy čtete jen odpovědi, které vloží někdo hned, ale další odpovědi, třeba na druhý den, vás nezajímají.

Kelt

To už je podruhé, kdy odpovím na Váš příspěvek, ten je potom smazán a moje příspěvky zmizí. Po nějaké době (několik minut nebo dnů) se ta otázka objeví znovu s vašimi novými myšlenkami, možná inspirovaná mými příspěvky. Tomu nerozumím. Možná to dělá i více uživatelů, že si otázku odeberou a po nějaké době ji znovu zařadí. Potom ovšem nechápu, proč se otázky pokládají? Aby se na ně odpovídalo. A … Asi je něco shnilého ve státu dánském.