ReHu

Hanulko11, odkud jste, že je u vás voda cítit po savu? To je docela síla, na co vše ji používáte? A upravujete ji?

Odpovědi
mosoj

Zápach po chloru je běžný u pitných vod ve veřejných rozvodech. Je to následek desinfekce pitné vody chlorováním nebo použitím chloritanu sodného a jeho rozkladu na chlordioxid. Který je cítit jako chlorňan sodný ( savo). Přesto je voda z vodovodů zdravotně nezávádná a podle některých rozborů je kvalitnější než některé balené stolní vody.

stana73

Já cítím taky občas chlor,ale jednou za čas,asi když se dělá nějaká údržba.Jinak vodu piju normálně a kupuju si jen minerálky,které střídám

hanulka11

Vodu neupravuji,je to prý nezávadné ale věřte velmi nechutné . Jinak je to mezi Prahou a Budějovicemi .