annas

“Greténismus level 7: Jezte lidské maso a zachráníte planetu”. Je možné, že tento zrůdný nápad by se někdy uskutečnil?

Na článek jsem narazila na stránce Obrázkový svět.

http://www.obraz­kovysvet.cz/in­dex.asp

"Ve Stockholmu se konala konference na téma Jídlo budoucnosti Gastro Summit a zúčastnil se ho také švédský vědec a ultralevicový environmentalista profesor Magnus Söderlund. Jen nedávno zde vyzýval, aby lidé jedli hmyz, tím že zachrání planetu před globálním oteplováním.

No a před pár dny se tenhle pán vyjádřil, že „může být nezbytné obrátit se ke kanibalismu a začít jíst lidské maso pro záchranu planety“.

Onen švédský profesor má na mysli fakt, že prdící krávy a býci zaneřáďují naše ovzduší svými prdíky a tak je lepší se hovězího masa vzdát. Pokud se na problém podívám rovněž vědecky, chci se ptát: A to lidé jako neprdí?"

Ultralevicový environmentalista se nějak opomněl zmínit, odkud by se to lidské maso mělo brát. Budeme si na farmách chovat dětičky na maso? Mají domovy důchodců pravidelně posílat dodávky do kafilerky? Budou kampaně vyzývající dárce masa, ať se přihlásí k odběru ruky nebo nohy" atd.

Připomenu, kdo je aktivistika Gréta.

„Greta Tintin Eleonora Ernman Thunbergová, nepřechýleně Greta Thunberg je celosvětově známá švédská klimatická aktivistka.“ atd.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Greta_Thun­bergov%C3%A1

Člověk žasne, co všechno mohou lidé vymyslet … Brala jsem to s nadsázkou jako varování … jaké budou reakce čtenářů …

Anglický zdroj – odkaz na originál článku ze švédského zdroje.

https://www.cli­matedepot.com/2019/09­/05/cannibalism-professor-says-eating-human-flesh-will-save-planet-from-climate-change/

Už se objevují reakce v iDnes. Ozval se i prezident Trump.

„Kanibalismus jako dopad klimatické krize. Švédský profesor rozhořčil svět“

https://www.id­nes.cz/xman/sty­l/klimaticka-krize-zmena-kanibalismus-jezeni-lidskeho-masa-svedsky-profesor-soderlund-magnus-prezident.A190910_150­300_xman-styl_fro

Zřejmě šlo o nechutný humor i kanibalismus: marketing z mnoha stran

„Kromě svého angažmá na ekonomické škole se Magnus Söderlund účastní například projektu Hurmos, který se zabývá „rozvojem humoru jako strategického nástroje pro vytváření inovativního obchodování“. V rámci projektu napsal například studie o tom, že žertování se zákazníkem má negativní dopad na klientovu spokojenost, nebo práci o efektech humoru na on-line reklamu“

Nejlepší odpověď
fcoop

Bral bych to s rezervou.
Velkou....... zdroj – Aeronet.

Aeronet.cz (nebo také AE News) je anonymně provozovaný zpravodajský internetový server.
V jeho obsahu ovšem převažují těžko ověřitelné zprávy a spekulace. Bezpečnostní informační služba označila v roce 2014 ve svých zprávách Aeronet.cz za zdroj nebezpečné ruské propagandy.(Wi­kipedie)

Pro ilustraci:

https://aeronet­.cz/news/prav­da-o-povstani-v-madarsku-v-roce-1956-tak-jak-jste-dosud-neslyseli-marsal-konev-potlacil-sionisticky-statni-prevrat-proti-zidum-veskerou-moc-behem-povstani-prevzali-sioniste-a-do-cela-dosadili/

Další odpovědi
Kepler

To může vymyslet jenom chorý mozek. Kanibalismus se sice vyskytuje i dnes a mezi civilizovanými lidmi, ale jen v extrémních situacích: buď sežereš bližního svého, nebo zemřeš. Stávalo se to Stalinově Rusku během hladomoru, kdy se prodávalo lidské maso nebo po havárii letadla v nepřístupné oblasti And.
Věřím v něco jiného: už byla údajně vyrobena rostlinná náhražka masa nerozeznatelná od toho pravého, nebo se budou kultivovat živočišné tkáně bez potřeby spásání obrovského množství rostlinstva a s velkou spotřebou vody.

Pepa25

Lidé jsou schopní vymyslet neuvěřitelné věci. Ještě víc mě ale fascinují ti, co jim dělají reklamu tím, že tyto úlety dál šíří …
P.S. Nějak jsem nepochopil, co s tím má společného Greta …

Drap

Teoreticky taková možnost samozřejmě existuje.Papuánci to dobře vědí a praktikují to už mnoho let.V místech kde je obtížné získat jakékoli bílkoviny,všechny nebožtíky, ať už zemřeli přirozeně, nebo byli zabiti snědí a tak i mrtvolu ekologicky zpracují.

anonym

Pokud něco takového bylo vyřčeno tak samozřejmě se značnou nadsázkou. A tak je to třeba i brát. Pochopitelně že chceme hledat jiná a mnohem humánnější řešení (doufám), pravdou ale je, že zatím se spíš ukazuje, že toho nejsme schopni a prostě jen čekáme na kritické následky aniž bychom byli ochotni na svých zvyklostech změnit cokoliv.

Pokud situaci necháme eskalovat až do kritického bodu, ze kterého už bude velmi obtížné nebo dokonce nemožné najít efektivní řešení a situaci zvrátit, je pak možné téměř cokoliv protože se civilizace ocitne ve stavu naprosté zoufalosti a z ní vyplývající anarchie …

Kelt

Na konci 19. století vznikají filozofické směry, názory, které vedou od dokonalého člověka k Übermensch, antiseminismus, rasy k vyvražďování obyvatel a jejich třídění. Pak se přidá třídění podle toho, kdo není s námi je proti nám. Islám, komunismus, zelení, vegetariáni. No do toho kanibalismus , OK.

hapiky

Už je v dnešní době dost zvrhlostí, které už ani jako zvrhlosti nebereme. Jestli by měla taková kanibalistická doba někdy přijít, lidé by už nemohli býti lidmi či říkat si lidé.
Některé zvrhlosti (třeba sexuální) je možné ještě tolerovat, dál už ale vlak nejede (lidský vlak).

annas

Děkuji za vaše odpovědi.

ivzez

Ge0rge,
nadsázka mne sice napadla také, ale … Slyšel jste toho Švéda?

anonym

Jinak je třeba si uvědomit jaká je (zvláště pak na aeronetu a jemu podobných zdrojích falešných zpráv) hlavní motivace pro takový článek. Jde o to jednoduše jen snižovat reputaci vědecké komunity, ta se totiž statisticky na nutnosti omezení chovu skotu shoduje téměř ve stech procentech a jediný důvod proč nám připadá že hlasy proti jsou vyrovnané, je ten, že jim fake news dávají nepřiměřeně velký prostor k vyjadřování často naprosto nekvalifikovaných a ryze lobbistických postojů postojů hájících primárně komerční zájmy. V takové snaze se pochopitelně objevují i titulky „Vědci doporučují kanibalismus“ a podobné nesmysly, jen aby se jim snižovala reputace u lidí.

ten který je

Co se týká rádoby vědeckých prohlášení o uhlíkové stopě,tak nejde o nic jiného než vytahat z lidí opět nějaké peníze.:-)

anonym

Tohle je prostě informační válka, vědecká komunita v ní moc bojovat neumí, tím méně pak nasazovat nekonvenční zbraně ve formě záludných lží .-) proto ji prohrává … bohužel, pro nás všechny.

annas

Přiznávám, že jsem rozklikla jen časopis a dál nepátrala. Jen n jsem, později našla anglický zdroj.

Stejně francouzský tisk informuje o švédském vědci. Takou bouřilivá diskuse.

Stejně je zpráva v Polsku, dá se říct, že v zemích Evropy ry i USA. Zprávě je i na Twitteru, takže se dá říct, že ji převzal celý svět.
Zdroj Hlas Evropy

Stačí přece duševní „kanibalismus“, kdy se lidé vzájemně požírají a ubližují si.

ivzez

@Pepa25,
Jitka Moody Grétu do svého článku „vpašovala“.

Pepa25

Ten výraz už jsem slyšel (viz také https://cesti­na20.cz/slovnik/gre­tenismus/ ), jen mě zarazilo, že to annas tak natvrdo převzala i s chlupy přímo do otázky (navíc kdo je Greta T. si myslím, že fakt nemusí vysvětlovat, spíš by měl zajímal její názor na zmíněný neologismus …)

annas

Napsala jsem, jako mohou lidé takovou věc vymyslet.

Originální článek je v anglickém odkazu na švédský zdroj.

https://www.cli­matedepot.com/2019/09­/05/cannibalism-professor-says-eating-human-flesh-will-save-planet-from-climate-change/

Pepa25

Originální zdroj výraz „greténismus“ neobsahuje. Pořád proto nerozumím, proč jste převzala i tu nálepku „Greténismus level 7“.

annas

Proč?: Protože jsem citovala článek z uvedeného zdroje a uvedla jsem nadpis. Jde o neologismus, který vymyslela autorka.

Autorka, která v odkazu uvedla zdroj na originál (našla jsem až později), ví, že Gréta je aktivistka, které bojuje proti skleníkovým plynům atd.

Takže přípona -ismus označuje směr hnutí atd.
Takže její boj x … je možné nazvat grétismus.

Jedním ze zdrojů je kanibalismus.

Ale informaci převzal celý svět, jak jsem napsal výš.

annas

Neklikla jsem na Váš odkaz,. Takže neologismus nevymyslela autorka, ale někdo jiný.

Opakuji, otázka je v uvozovkách, tudíž jde o citaci.

ivzez

Google mi na dotaz „Greténismus level 7“ vyhodil
tři odkazy (pořadí podle Google):
https://pravy­prostor.cz/gre­tenismus-level-7-jezte-lidske-maso-a-zachranite-planetu/
http://jitkamo­ody.com/?p=1038
http://pravdi­ve.eu/news/144276/gre­tenismus-level-7-jezte-lidske-maso-a-zachranite-planetu (poslední jsou jenom nějaké odkazy)

Pepa25

Tak ta zpráva má zjevně jeden zdroj. Nepochybuju, že bude mít nějaký reálný základ, ale IMHO to patří mezi zprávy typu „XY řekl, že existuje z pohlaví“, které se pak šíří ve smyslu pohoršení, co všechno někoho napadne (a občas k tomu někdo dodá „ty neomarxisty na prohnilém Západě“.)

ivzez

Jj, já jsem bohužel napřed vložila odkazy, aby se na ně zájemci mohli podívat, teprve potom jsem se na ně podívala sama.

Chyba. )–:

anonym

jak pro koho, pro ty co provozují výše uvedené fake news portály jste naopak udělala prospěšnou věc. Ti jsou moc rádi že jim na těch stránkách díky tomu stoupl PAGE RANK a budou se vyskytovat výše ve výsledcích vyhledávání googlu aspol .-) A o tom to je, lidi tyhle nesmysly mezi sebou šíří, a čím víc na to odkazují víc více lidem to vyhledávače podsouvají … je to jak lavina lží, přebíraných z jednoho zdroje na druhý. Je to prostě moderní online bulvár, čert vem pravdu hlavně že to lidi čtou 🙂

ivzez

K odkazům se tu přidává rel=„nofollow“, podle mne by se to nemělo v page ranku těch stránek projevit.

ivzez

Byl by prosím možný odkaz na článek?
Nedaří se mi jej tam najít.