AlicBednarik

Granule pro psa

Zdravím, jaké dobré granule kupujete pro dospělé pejsky? Za 14 dní si jdu pro pejska do útulku a hledám, jaké granule jsou nejlepší.

Odpovědi
da ny

Nejlepší budou ty, které budou pejskovi chutnat. Nebudou mu činit trávící obtíže (průjem, zácpa).
Co snese jeho střevo. Někteří pejskové nesnesou lepek (pečivo piškoty, obiloviny v granulích.
Někdy má pes oblíbené granule a najednou je nechce.
Jiný pes nesnese kuřecí maso a konzervy. Krůtí většinou ano i vepřové.
Já kupuji pejskovi, kterého často „hlídám, jako babička“ tyto:
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=sierra+mou­ntain+taste+of+the+wil­d&oq=sierramou­nitain&aqs=chro­me.2.69i57j46i13­i512j0i13i512l3j0i13i30l­4.49157j0j4&s­ourceid=chrome&i­e=UTF-8
3 roky baštil lososové. Pak je moc nechtěl. Nyní kupujeme LAMB (jehněčí).
3 – 4 x do měsíce má na 2 dny vařeno (aby nebyl jen na suchých granulích).
Případně má konzervu
https://www.ma­ll.cz/konzervy-psy/marp-holistic-pure-chicken-6-x-400g?gad_source=1&gclid=­EAIaIQobChMIn­fbvr6j5ggMVuY­poCR10IwsFEAQY­ASABEgJsFfD_BwE
Většinou jehněčí (našemu pejskovi kuřecí a slepičí moc nesvědčí). Konzervičku má také na 2 dny (Sheltie). Baští 2× denně. Sem tam dostane psí pamlsek a dentální pamlsky.
Granule jsou popsány jazyky západních zemí. Takže žádná varianta vyráběná pro východní trh.
Známý má velkého, loveckého psa. Jezdí pro granule do Německa, nebo dává pozor, aby nebyly vyráběné pro východ (čeština, polština, slovenština atd.) Ten pes ty vyráběné v Německu, pr východní trh nežere. Když má k dispozici německé, pro západní trh, tak ty mu chutnají.

Ono je to se zvířaty, jako s lidmi. Asi také“ preferují“ nejen naše chutě, ale i českých (východních) domácích mazlíků. Prostě výrobní linka chrlí granule a ty se zabalí. Pak se změní složení/receptura a jede se a balí na východní trh. Naše pacientka tam pracuje, tak nám to vysvětlila.
Je to stejné jako s potravinami, drogistickým zbožím (prací prášky, gely, úklidové prostředky).
Ty německé, francouzské, italské atd. jsou jiné, než ten samý výrobek vyráběný na východě, nebo na západě, pro východní trh.

On ten Váš pejsek, bude pravděpodobně na nějaké granule už zvyklý. Poradí Vám.

elkon

To ti poradí v útulku, nebo veterinář ke kterému budeš chodit. Mají bohaté zkušenosti s pejsky každé rasy a podle toho ti krmení doporučí.

cappuccino

A mas pejska uz vybraneho? Zeptej se, cim ho krmi v utulku a kup mu stejne granule. Potom si precti neco o jeho rase a vhodne vyzive a muzes mu stravu pomalu upravovat. Nejlip ti poradi veterinar, kam s novym pejskem stejne asi zamiris.
Budes mit krasny vanocni darek, gratuluji.

Disraeli

  1. Zbytky jídla… „překvapivě“ to se psům dávalo posledních 30 až 40 tisíc let. Od té doby, co je pes psem… teď v „progresivní“ době je to najednou problém. Problém je akorát, když jim dáváš slazené a podobné sra*ky, moderní průmyslovou kuchyni s přidanými jedy. Prostě jim dávej zbytky od oběda a jiné zbylé potraviny; kosti, starší salámy, uzeniny, sýry, polévky, pečivo, atd atd.
  2. Ty granule a žrádlo pro psy, které mají dostupné v nejbližších obchodech, kam chodíte.

Protože granule a kapsičky jsou „přirozenou“ potravou pro pejsky a kočičky. ;) ;) :D Hlavně žádné mléko (které se jim dávalo téměř denně posledních +10 tisíc let). Z toho by se ochránci zvířat mohli pos*at. Doslova.

cochee

Doporučuju nespěchat a postupně kupovat co nejmenší balení různých značek – pes si vybere. (Nebo taky ne, našeho psa žádnými granulemi moc neuctíš.)

LenkaHaj

Já krmím značkou Marp a granule mají super – jsou bez obilovin, obsahují půl na půl čerstvé a sušené maso a hlavně jsou granule dobře stravitelné a nezatěžují zažívání.

Milunak

Krmím stejnou značkou – mají super krmivo s výborným složením a jak píše Lenka – vše je bez obilovin, takže pro psa je daleko lépe stravitelné a nezpůsobuje alergie.

Luiza

Tady najdete o krmivu všechny informace www.marppetfood.cz Krmivo je od české značky, která dbá na složení.

ZuLeona

Taky tuto značku vyzkouším – všude čtu dobré ohlasy a chválu.

Januna95

Ahoj, granulky záleží i na velikosti plemene a jak hodně bude aktivní. :) My tedy museli přejít na granulky sensitive, které nemají tak vysoký podíl masa a k tomu občas míchám s granulkama konzervu – ta ať už je plná masa a je hlavně šťavnatá. Nejlépe, pokud má v sobě i další doplňky jako je rýže, hrášek a zelenina. :)