Kepler

Funguje EU na tomto principu?

„Měla babka štyry jabka a dědeček jen dvě,
Dej mi babko jedno jabko, budeme mít stejně!“

Nejlepší odpověď
_Bůh_

Po vstupu České republiky do Evropské unie 1. května 2004 získaly mnohé subjekty z komerční sféry i veřejné správy možnost čerpání finančních dotací z fondů EU. Fondy EU jsou hlavním nástrojem realizace evropské politiky hospodářské a sociální soudržnosti mezi členskými státy unie. Prostřednictvím evropských fondů jsou rozdělovány finanční prostředky s cílem snižovat ekonomické a sociální rozdíly mezi členskými státy a jejich regiony. Peněžní toky z fondů EU jsou časově členěny do programových období. Nyní stojíme na přelomu mezi dvěma obdobími, kdy dochází k dočerpávání prostředků z programového období 2014–2020, a zároveň se objevují první výzvy z nového programového období pro roky 2021–2027.

Zdroj: https://www.e­uroforumgroup­.cz/dotace/

Další odpovědi
da ny

Hyn sa, teprv hukáže ;D
To jablko dostane děda s milionem podmínek. Pořádně se zapotí a pár kil shodí. Jablíčko mu pěkně ztrpkne na jazyku. Možná převrátí žaludek a stejně mít, určitě nebude.
Europarlament je podobná žvanírna a hrabárna, jako ten náš. Náš „Tunel“ mají k dispozici, jako vzor všude.
Německo opět ovládá všecko. Konkurence (ve východních zamích) je úspěšně zlikvidována. Levné pracovní síly a montovny fungují.
A máme tu ten „globál“ :) Ty zbaštíš celé kuře, já se postím, páč na něj nemám a oba máme v globálu snědenou půlku kuřete.

hapiky

Já znám podobnou hádanku: Když by dal děda babce jedno jabko, babka by měla 2× více jablek než děda, kdyby dala babka jedno jabko dědovi, měli by oba stejný počet jablek. Kolik jablek měla babka a kolik děda?