annas

"Existují lidé, kteří mají peníze, a lidé, kteří jsou bohatí.“ Jaký vidíte rozdíl mezi oběma tvrzeními?

Autorka: Coco Chanel
https://nasre­gion.cz/pokud-chcete-byt-nenahraditelni-musite-byt-odlisni-nejlepsi-citaty-coco-chanel-70532/

https://pixaba­y.com/cs/photos/do­lar%c5%af-m%c4%9bna-pen%c3%adze-americk%c3%a9-dolary-499481/

Nejlepší odpověď
elkon

Rozdíl je ve váze měšce.

Další odpovědi
Filip84

Bohatství s penězi nesouvisí. Pokud má člověk tolik peněz, aby netrpěl nouzí, tak je bohatství vždy věcí úhlu pohledu, ryze subjektivního.

led

Jsem bohatá na vědomosti a skušenosti a peněz se mi nedostává, nebo jsem bohatá finančně, jenom těch vědomostí se mi nedostává? To kdybych znala… 😔
Ale slyšela jsem, že Honza „peníze dostane od táty“ a pak budu bohatá, jak na vědomosti a taky s penězi. 🤓
anebo to je naopak?
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=zd5Zsh4Znb8

ten který je

Rozdíl vidím především v tom,jaká je duchovní stránka těchto lidí.Jsou jedinci,kteří mají peníze jako takový středobod svého bytí a druzí jsou obdařeni také bohatstvím,ale přistupují k němu jinak a vidí někam dál.Kladným příkladem může být náš významný architekt a stavitel Josef Hlávka.Tento muž daroval na sklonku svého života vše co vybudoval svým úsilím a pílí národu.Byl duchovně zaměřen a své nadání zůročil.Žádná rakev osázená brilianty,ale znalosti i finance předané dál ku prospěchu dalším generacím.

Drap

Aby nebyl mezi tvrzeními rozdíl, bylo by nutné nejdříve definovat bohatství. Bohatství nemusí bý vždy o majetku a penězích. Záleží pouze na tom, z kterého úhlu se na bohatství díváme a jak máme nastaven žebříček hodnot. V poslední době zjišťuji, že abyh mohl říct o někom že je bohatý, ze všech úhlů pohledu, ubývá. I když najdou se vyjimky, kde je člověk bohatý duchem a má i velice silné majetkové poměry.

Rokio

Bohatý je ten, kdo nestrádá a žije v prosperitě. Chudý člověk s penězi je osoba, která je má jen proto, protože tvrdě pracuje a moc si je neužívá. Také trpí nedostatkem času.

paul1

Podle mne bohatý je ten člověk, který je spokojený s tím, co má. Pokud se mu zdá, že má málo a stále chce víc, tak si o sobě asi nemyslí, že je bohatý, protože mu stále něco chybí.

aliendrone

Lidé mající peníze v době, kdy inflace je 18% a to nemluvím o prognózách na příští rok (25%!!!) jsou spíše chudáci. ;) :D :D

Vnímání bohatství je individuální. Někomu stačí málo, protože je spokojen se svoji situací a více si cení věcí obtížně nacenitelných (zdraví, štěstí, vztah apod.) Jiný i kdyby měl 3/4 světa, tak nebude spokojen, bo mu ještě čtvrtina chybí a i pak tu je Měsíc atd. ;) :)

zjentek

Žádný rozdíl nevidím. Má- li člověk „funkční“ ruce a nohy, je bohatý a v podstatě nemůže trpět nouzí. Tedy alespoň do té doby, než si sami sobě (zpravidla duševně nemocní mocní) zakážeme chovat, pěstovat, chápat, radovat, rozhodovat, užívat, žít… A s tím by mohl být spojen určitý denní POVINNÝ objem nákupu 🤷‍♂️

Přeji pevný stisk při soucitném „držení“ ekonomiky 💪

Pospíšil

Rozdíl mezi „mít peníze“ a „být bohatý“ lze vyjádřit prostým pojmem „likvidita“.

Kelt

Mohu si to vyložit několika způsoby. Mám peníze, které ale jsou neplatné, nepožité, nebo falešné. Pak mám peníze, ale jsem chudý.
A jsem bohatý, mám věci, které potřebuji a které mi slouží, i když konto není nejlepší.

Kazatel

Coco Chanel? Tak to vím zase naprosto přesně, ty co mají peníze je třeba pěkně podojit a ty bohaté je třeba podojit pěkně opakovaně.

🙂