Avatar uživatele
annas

"Existují lidé, kteří mají peníze, a lidé, kteří jsou bohatí.“ Jaký vidíte rozdíl mezi oběma tvrzeními?

Autorka: Coco Chanel
https://nasre­gion.cz/pokud-chcete-byt-nenahraditelni-musite-byt-odlisni-nejlepsi-citaty-coco-chanel-70532/


https://pixaba­y.com/cs/photos/do­lar%c5%af-m%c4%9bna-pen%c3%adze-americk%c3%a9-dolary-499481/

Upravil/a: annas

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, led, vagra, Drap, paul1, gagaga, dust8, aliendrone před 645 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Rozdíl je ve váze měšce.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Bohatství s penězi nesouvisí. Pokud má člověk tolik peněz, aby netrpěl nouzí, tak je bohatství vždy věcí úhlu pohledu, ryze subjektivního.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Jsem bohatá na vědomosti a skušenosti a peněz se mi nedostává, nebo jsem bohatá finančně, jenom těch vědomostí se mi nedostává? To kdybych znala… 😔
Ale slyšela jsem, že Honza „peníze dostane od táty“ a pak budu bohatá, jak na vědomosti a taky s penězi. 🤓
anebo to je naopak?
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=zd5Zsh4Znb8

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Rozdíl vidím především v tom,jaká je duchovní stránka těchto lidí.Jsou jedinci,kteří mají peníze jako takový středobod svého bytí a druzí jsou obdařeni také bohatstvím,ale přistupují k němu jinak a vidí někam dál.Kladným příkladem může být náš významný architekt a stavitel Josef Hlávka.Tento muž daroval na sklonku svého života vše co vybudoval svým úsilím a pílí národu.Byl duchovně zaměřen a své nadání zůročil.Žádná rakev osázená brilianty,ale znalosti i finance předané dál ku prospěchu dalším generacím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Aby nebyl mezi tvrzeními rozdíl, bylo by nutné nejdříve definovat bohatství. Bohatství nemusí bý vždy o majetku a penězích. Záleží pouze na tom, z kterého úhlu se na bohatství díváme a jak máme nastaven žebříček hodnot. V poslední době zjišťuji, že abyh mohl říct o někom že je bohatý, ze všech úhlů pohledu, ubývá. I když najdou se vyjimky, kde je člověk bohatý duchem a má i velice silné majetkové poměry.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Bohatý je ten, kdo nestrádá a žije v prosperitě. Chudý člověk s penězi je osoba, která je má jen proto, protože tvrdě pracuje a moc si je neužívá. Také trpí nedostatkem času.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Podle mne bohatý je ten člověk, který je spokojený s tím, co má. Pokud se mu zdá, že má málo a stále chce víc, tak si o sobě asi nemyslí, že je bohatý, protože mu stále něco chybí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Lidé mající peníze v době, kdy inflace je 18% a to nemluvím o prognózách na příští rok (25%!!!) jsou spíše chudáci. ;) :D :D

Vnímání bohatství je individuální. Někomu stačí málo, protože je spokojen se svoji situací a více si cení věcí obtížně nacenitelných (zdraví, štěstí, vztah apod.) Jiný i kdyby měl 3/4 světa, tak nebude spokojen, bo mu ještě čtvrtina chybí a i pak tu je Měsíc atd. ;) :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Žádný rozdíl nevidím. Má- li člověk „funkční“ ruce a nohy, je bohatý a v podstatě nemůže trpět nouzí. Tedy alespoň do té doby, než si sami sobě (zpravidla duševně nemocní mocní) zakážeme chovat, pěstovat, chápat, radovat, rozhodovat, užívat, žít… A s tím by mohl být spojen určitý denní POVINNÝ objem nákupu 🤷‍♂️

Přeji pevný stisk při soucitném „držení“ ekonomiky 💪

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pospíšil

Rozdíl mezi „mít peníze“ a „být bohatý“ lze vyjádřit prostým pojmem „likvidita“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Mohu si to vyložit několika způsoby. Mám peníze, které ale jsou neplatné, nepožité, nebo falešné. Pak mám peníze, ale jsem chudý.
A jsem bohatý, mám věci, které potřebuji a které mi slouží, i když konto není nejlepší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kazatel

Coco Chanel? Tak to vím zase naprosto přesně, ty co mají peníze je třeba pěkně podojit a ty bohaté je třeba podojit pěkně opakovaně.

🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek