Spartaboy

Lze níže uvedený Einsteinův citát použít i ve vztahu k sexualitě?

„Existují dva způsoby, jak žít život. Ten první je myslet si, že nic není zázrak. Ten druhý je myslet si, že všechno je zázrak." Einstein. Myslíte si, že by tohle dokázal Einstein použít i na lidskou sexualitu, že by mu například zoofilie nebo gerontofilie připadala zázračná a začal by ji se zalíbením zkoumat? A je náš odpor k tomuto jen naučeným zkresleným vnímáním reality? Jako když někomu dělá zle pohled na dva mladé milující se lidi?

Nejlepší odpověď
Kelt

Tak někde jsem četl, že největší zázrak je to, že jsme byli vůbec zplozeni. Protože spojení jediné spermie s jediným vajíčkem při celkovém počtu byl největší zápas našeho života. A zbytek života je už slabý odvar, ať děláme cokoli,ať svádíme a prožíváme jakékoli zápasy, tomu prvnímu se už nepřiblížíme.

Další odpovědi
Kepler

Já jsem zajedno s kolegou Einsteinem, v jeho době se různé ty šílenofilie moc neznaly, protože ti úchyláci byli rovnou uvrženi do cvokáren. Dnes je doba jiná, úchyláci mohou uzavírat manželství a jsou v každém parlamentu. Uvítal bych luxusní panapr v duhových barvách.

quentos

Když už použiju citát, patří se ho opsat správně!!! Z vynechaných čárek před „že“ by se chudák Einstein obracel v hrobě.