bauerlukin

Existuje srovnávač mobilních tarifů?

Dobrý den, existuje internetový srovnávač cen mobilních tarifů od ruzných mobilních operátorů? Díky predem

Nejlepší odpověď
anonym

Existenci skutečně smysluplného nezávislého srovnávače komplikuje skutečnost, že veškerá cenová konkurence mezi operátory se neodehrává v oblasti veřejně dostupných nabídek, ale v oblasti tajných nabídek retenčních oddělení šitých na míru konkrétnímu klientovi. Tento neprůhledný prostor retenčních nabídek prostě nelze monitorovat ani objektivně srovnávat.

Takové srovnávačky by měly smysl kdyby retenční nabídky byly zakázány a operátoři se opět museli cenově poprat přímo svými veřejně dostupnými tarify, což dnes rozhodně nedělají. Tuším, že jsme tu dokonce jednu dobu měli ministra, který to chtěl udělat a operátorům vzít jejich retenční oddělení, ale dopadlo to tak, že operátoři velmi efektivně proti němu poštvali vlastní klienty a tím zabránili efektivně tomu aby se jejich vlastní business musel zprůhlednit a v důsledku vyostřené konkurence veřejných nabídek aby nedej bože museli výrazně začít zlevňovat své služby…

Další odpovědi
aliendrone

Existují jich mraky, ale uvědom si, že VŠECHNY jsou určitým způsobem financované, takže to v praxi znamená, že to, co ti takový srovnávač nabídne ZDALEKA nemusí být výhodný tarif pro tebe, nýbrž pro provozovatele daného srovnávače. Z tohoto důvodu ani nevkládám odkaz. (Je to prostě stejné, jako v případě srovnávačů dodavatelů energií, povinného ručení apod.) :(

anonym

všechny srovnávačky tarifů na které narazíte jsou tak z nějakého důvodu závislé, získávají například od konkrétních operátorů provize výměnou za speciální neveřejné nabídky pro své uživatele …