ocelote

Nejlevnější operátor pro SMS a volání?

Chci se zeptat, jaký je momentálně nejlepší operátor, pokud je na telefonu využíváno jen SMS a volání, internet ne. Děkuji

Odpovědi
Kepler

Obecně jsou nejlevnější virtuální operátoři, vyžívající stávající sítě velkých operátorů u nás. Je jich několik desítek a musíš si vybrat podle vlastních požadavků a co ti nejvíc vyhovuje. Já jsem např. u Startel (síť t-mobile), vybral jsem si tarif bez jakéhokoliv paušálu a platím jen to, co skutečně provolám (1,50,–/min.). Volám málo, takže mě to měsíčně vyjde na 50 – 100 kč/měs. Nebo lze vybrat tarif s paušálem a hovory jsou ještě levnější, záleží na tom jak moc voláš.

da ny

Lze využívat celosvětově zdarma pro výměnu zpráv mezi vlastníky smartphonů
(libovolný operátor):
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/WhatsApp

McArthur

Můžeš zkusit srovnávač tarifů od dTESTu: https://www.dtes­t.cz/tarify

Leč je dobré se také podívat na to, kam voláš, tj. do jakých sítí? Budeš-li mít jednoho operátora, ale budeš volat v drtivé většině případů k jinému, tak to nejvýhodnější nebude.

Příkladem: Já volám většinou do sítě T-Mobile (asi z 90 % a stejně tak SMS zprávy), a tak mám T-Mobile. I nejlevnější tarif „S námi v síti“ mne pro kontakt s kamarády a rodinou nikterak neomezuje (do T-Mobile to mám bez omezení) a těch pár minut a SMS mne nezruinuje.

Freddie

Porovnání tarifů a to i těch podpultových (neveřejných) je např. zde : http://Cenyvo­lani.cz . Neomezený tarif se dá dnes sehnat již za 449,– Kč , viz. ten web.