Kepler

Existuje něco bez předpisu na snadné usnutí?

Zalehnu o půlnoci a neusnu ani za prase. Zas musím rozsvítit PC a jít zpátky na tenhle místy přiblblý web. Nebo si pustit TV. Po nastěhování do nového bytu před půlrokem jsem měl problém vstát později než v 6 hodin, teď mám problém vstát dřív než v 10. Zkoušel jsem různé čajíčky, ale nefungovalo to. Nemám žádné stresy, prostě je to jako na houpačce. Je nějaký patáček bez předpisu, ale jen na usnutí?

Nejlepší odpověď
nyjono

Můžeš sledovat přenosy z poslanecké sněmovny, číst knížku – to mě uspí vždy, nebo se nepřemáhej a jdi spát a vstávej jak si tělo žádá.
Já si pouštím film, zvuk ne moc nahlas, po čase zavřu očka a jen poslouchám až prostě usnu 🙂
Doplňuju, to mi uniklo. Jak píše agentpv, poslouchání např- MP3 také dobře uspává. Teď mám rozposloucháno – Pane Bůh, tady Anna. Nebo nějakou nahrávku Kyiosakiho.

Další odpovědi
zbyndo

V tejto fáze problému neexistuje nič bez predpisu.Tie perseny,hypnoxy,sú len pre zárobok,nie náš,stoja veľa peňazí,a nezaberajú,to sú moje skúsenosti.Hypnogen je návykový,ale keď chcem zaspať, musím si ho dať.Teda keď mám, keď nie, nespím,a čumim sem,alebo tel.,alebo si púšťam rozhlasové hry,rozprávky,a pod.

Ametyst

Když ani meduňkový čaj nepomáhá , pak je na čase sehnat si černé pardubické pivo Porter 19. Na usnutí stačí třetinka.

agentpv

Někdo používá ten prášek „proti zvracení v autě – autobusu“ KINEDRYL je tlumící.
Já chodím spát hned jak to na mně přijde = mezi 23.00 – 01.00, někdy si musím potichu pustit mluvené slovo v mp3 z telefonu = Šimek a Grosman, Náhlovský, Deník 0straváka, Mládka, Donutila … a usínám okamžitě. Vstávám podle dcery v 5.30 – 7.30, sem tam usnu na chvilku během dne.

dubraro

Meduňkové kapky. Ale tři piva jsou lepší.

da ny

Prateta používala kozlík lékařský (nyní kapky v lékárně).
Přípravků je mnoho, zkušenosti nemám. Spím jako dudek 🙂
(stačí mi 4 h, jindy 8 nebo 10).
https://www.dre­amly.cz/
https://www.pi­lulka.cz/spanek/kap­ky
https://www.pi­lulka.cz/spanek/ta­bleta
https://www.proz­dravi.cz/proble­matiky/spanek/

quentos

Spolehlivý „prášek na spaní“ je pivo. Nemusí být ani silné, jak se radí v jedné z předchozích odpovědí.
Potíž je ta, že na kvalitní spánek se člověk musí připravovat málem od rána. Volně podle S. Stevensona:

  • přes den je dobré vyvíjet náročnou fyzickou aktivitu, ale pouze dopoledne. V pozdějších hodinách už je „povolen“ jen sex nebo cviky v rámci tzv. Cookovy metody.
  • poslední káva nebo zelený čaj by měly být vypity alespoň osm hodin před spaním. Později narušuje spánek.
  • v posteli před spaním zhluboka dýchat podle metody 4–4–8 (4vteřinový nádech, na 4 vteřiny zadržet dech, pak 8vteřinový výdech; není-li to ve Tvých silách, lze 8 vteřin snížit na šest)
  • bez předpisu jsou i hořčíkové tablety. Ty podporují správné fungování mozku, takže i spánek, vezme-li se jedna před spaním.
  • je radno chodit spát a vstávat každý den ve stejnou dobu.

Potíž je usnout před psychicky náročným dnem – viz podobná otázka ode mě před časem: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-zaplasit-ci-uklinit-myslenky-pred-spanim-kdyz-se-potrebujete-dobre-vyspat-a-nasledne-dobre-usnout

Edison

Na usnutí.. jedna uspávací mezi světla… 😁

anonym

Edison, opět slušný výkon

nyjono

🙂 🙂 🙂 no vždyť to je Edison 😁

Edison

Co máte? Je to bez předpisu a navíc zadarmo!!! No najdi to v noci na ulici… 😁