Rokio

Existuje kniha Božská komedie v próze?

Je možné někde sehnat knihu Božská komedie ve formě prózy?

zdroj obrázku: pixabay.com – ZERIG

Nejlepší odpověď
annas

Ano, existuje.

Božská komedie je duchovní epos, už z toho plyne, že jde o rozsáhlé epické básnické dílo, ale přesto bylo převedené do prózy.

Dílo je složené ze tří částí
Peklo
Očistec
 Ráj

Tyto části se dále dělí do zpěvů atd

„Prakticky ve všech významnějších jazycích existuje řada úplných překladů (doslov českého vydání Božské komedie z roku 1958 uvádí např. 48 úplných překladů v němčině), kdy překladatelé dílo přeložili jako prózu, ale existují i překlady, které velice věrně zachovávají strukturu díla. Velmi časté jsou neúplné (částečné) překlady.“

Dílo bylo přeložené do prózy. Do češtiny jedenkrát i jako nerýmovaná verze.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bo%C5%BEsk%C3%A1_ko­medie

Další odpovědi
Anikitos

To těžko, je to poetický epos – jde tam o strukturu díla (každá ze 3 částí rozdělen a do 33 zpěvů v tercínech, které se skládají z jambických veršů).

To dílo je tím dílem právě díky jeho struktuře a formě- tercíny, které Dante sám vytvořil.

Překlad takových veršů musí být náročný, ale snad ani není možné, aby to někdo překládal v próze…