valerietunov

Jak cestovat, aby bylo mé přepravování co nejméně znečišťující pro okolí? Kolo nemám kam uložit.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak cestovat tak, aby bylo mé přepravování co nejméně znečišťující pro okolí a co nejvíc,,Eko,,. Cestuji z Jablonce do Liberce (chodit pěšky nepřipadá v úvahu) a můžu jezdit tramvají/vlakem/au­tobusem, co si mám vybrat?
*Nemám ve škole kde kolo uložit

Nejlepší odpověď
autacek

Jeď tramvají, ta se zdá, alespoň v místě provozu, nejekologičtější.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Na kole.
Vlak-elektrický, motorový. Autobus motorový. Elektřina se vyrábí třeba spalováním uhlí, motorový-nafta není ekologická.

Hlada

Tvé přepravování veřejnou dopravou nemá na ekologii žádný vliv. Tramvaj, vlak i autobus pojedou stejně, bez ohledu na to, jestli v něm budeš cestovat nebo ne. Tahle úvaha by měla smysl jen v případě, kdybys jezdila sama motorovým vozidlem.

Drap

Přivstat si a jít pěšky.