kulichmulich

Proč dostávám trému při webce?

Seznámil jsem se s jednou osobou a domluvili jsme si, že si popovídáme přes webku(až zítra). Dneska jsme to zkusili jen tak na zkoušku, prostě se jenom pozdravit a já dostal šílenou trému. Ani jedno jediný slovo jsem ze sebe nedostal. Poradíte mi, jak tu tému zítra nedostat?

Odpovědi
anonym

A to máš trému i při rozhovoru ´z očí do očí´???
😁
Napiš si, o čem si s ní/m chceš popovídat, dej si ten text do okna na monitor (ať při rozhovoru furt neuhýbáš očima někam na papír) a soustřeď se na obsah rozhovoru.

zjentek

snaž se více myslet na nemyslet na tu kameru ,)
Důležitý bude téma hovoru ..když mluvíš o něčem, co tě nebaví, těžko se zbavíš pocitu, že tě sleduje big brother a naopak

Questman

Tak si nasměruj kameru na horní část těla a buď bez kalhot, to dělá hodně lidí třeba i při pracovních pohovorech. Nevím jestli to pomůže tobě ale pro mě je to třeba docela uklidnující :D

JJp

Nebo začněte s audiohovorem (jako telefon) bez kamery a až se trochu rozpovídáte, můžete pustit video a začít s výměnou pohledů 🙂 Nebo se aspoň ty nejdřív nedívej .-)