zjentek

Dopustím se pochybení, když ve 2. kole voleb budu volit Babiše jen proto, že je Pavel kategoricky provládní kandidát?

…Přičemž nynější vláda drze šlape po vlastním občanovi a to tak bezohledně a krutě, že cosi tak nevídaného z časů vlády Andreje Babiše poněkud nemůže nikdo z nás pamatovat.

Nebudu chybovat, pokud dám přednost drobnému zakleknutí před pošlapanými lidskými právy a vjemem Ústavy coby kusu bezcenného fialového papíru?

Mám oprávněný dojem, že stejně jako já bude přemýšlet také 50,3% ostatního plebsu z celkové účasti při volbě. Děkuju.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Přesně totéž si myslím i já, že spousta lidí bude uvažovat úplně stejně. Co jim nakonec zbývá? Tato vláda, kde se to hemží zmocněnci, už bude kriminalizovat i vtipy.

Další odpovědi
fattykarl

Ty tu jejich hru na volby ještě hraješ? Tvůj hlas stejně započítají komu chtěji a ty nemáš možnost jim to dokázat.

aliendrone

V zásadě NE, ale předem upozorňuji na to, abys od toho moc neočekával. Systém je nanic a žádný politik na tom nic nezmění. Leda s maschinengewehrem návštěvou Strakovky, parlamentu, senátu a ústředí dem(ent)okratických politických stran. 😉

Pepa25

Tak předevěím „zjentekům“ není možné věřit ani slovo, protože tu s Baštou plánovali svrhnutí vlády, sázeji na něj – a pak dostal < 5 %? WTF? To je „zjenteků“ tak málo? Nebo prostě jen pořád lžou a vymýšlejí sí?

No a Babiš má reálnou šanci druhé kolo vyhrát právě když zjnteky a nevoliče přesvědčí, že volba prezidenta je referendum o vládě (což samozřejmě není) + odradí voliče Nerudové a Fischera od volby Pavla. Tomu Babiš zcela podřídí svoji kampaň. Bude to hnusných 14 dnů. Že je Pavel agent KGB je jen slabý odvar.

paul1

Naprostý souhlas s „Dochy“ a ještě k tomu dodám, že o provládnosti pana Pavla kecá jen Babiš a k tomu přidává různé obvinění, jako – kdoví, kdo mu platí kampaň atd. On už jiný nebude, ale tím ty volby prohraje.
Jo a ještě přidám – vláda pana Fialy vládne v takových podmínkách, jaké jiné vlády neměly. To je potřeba zohlednit.

plebs

U supermarketu přišel bezdomovec dal jsem mu dvacku a položil otázku hele sleduješ politiku, jo mám v chýši tranzistor, kdo bude president – podívej většina národa je napnutá jako luk k tomu rozdělená na polovic a o hradním pánu je dávno rozhodnuto. Ještě jednou poděkoval a odkráčel.

Dochy

Podle mně ano. Nepovažuju jej za provládního jen proto, že zpravidla nikomu nenadává. To za 1.
Za 2. – nemyslím si, že je tahle vláda šlape po občanech. Myslím si, že se snaží s Republikou nějak probruslit současnou situací, Největší její chybu vidím v tom, že nedokáže mluvit s občany a vysvětlit jim co se děje a jaké kroky a proč činí.
3. Dlouhodobě si myslím, že potřebujeme aby u nás byl vidět a slyšet někdo, kdo se pokusí situaci v naší společnosti uklidnit a nějak lidi stmelit. Zeman dělal pravý opak, ukřivděnej ukřičenej A.B. by podle mně šel v jeho šlépějích a možná ještě rychleji a dál. Za téhle situace je pro mně P.P. alespoň nějaká naděje.
4. mám pocit, že prezident u nás nemá zas tak velkou šanci ovlivnit politické směřování země. Může trochu zkulturnit naši politickou scénu a celou společnost. Nebo naopak.

Filip84

Jestli tam bude Kuní Gesicht, nebo soudruh generál, je prašť jako uhoď; kdyby hrozilo, že vyhraje někdo, kdo by tam neměl být, tak by rychle přestal kandidovat (řekněme, jako Středula). Buďto by přestal kandidovat, nebo by ho navštívil Vasil s Igorem, tak jako přátelská návštěva, a by mu ukázali katalog protetiky končetin a jaké mají nové pistole, tak jenom, jako, kdyby potřeboval – hodní kluci, no a tak když mají nové kvéry, tak by bylo od nich sobecké, aby svou radost z nich nesdíleli. Nebo tak něco a podobně.

Takže si hoď lístek komu chceš, stejně je jedno, který opičák tam nahradí Miloše Virosu, někdo tam být musí, jak Kuní Gesicht, tak soudruh generál, jsou někdo, tak tam někdo z nich bude.

Arne1

Řešíš nesmysly. Babiš je PROTI z principu, musí se vymezit. Jeho stylem je, že musí kydat špínu na ostatní.
A nezapomeňte, že současná vláda se snaží spoušť kterou zanechala právě vláda Babiše !

zjentek

Paule, a v jakých „takových“ podmínkách fialová vláda vládne? Co je potřeba zohlednit? To všechny ty ostatní sračky z Východu (krom kovida) se na nás snad taky nabalily samy, nebo je sem přitáhla právě politika, co myslíš?

Já myslím že vládne přesně v takových podmínkách jaké si CHTĚLA VYTVOŘIT a taky vytvořila. A Pavel je pro, proto kašlat na něj. BTW, po euro jako po české měně tedy opravdu netoužím. A kdo ano, šťastnou budoucnost lidstva IMHO zřejmě vůbec nepochopil. );

Dochy

Tak Ukrajina podle všeho doutnala už desítky let. Ono to Krymem ani Doněckem nezačalo. A podle Tebe tedy Fiala celou tu dobu pletichaří aby si to teď mohl užít? To samé ten bordel s Covidem a bordel v energiích… Já měl za to, že Fiala tu má vládu jen něco přes rok, ale třeba ty energie (nejde jen o Rusko) vč. bordelu z bruselu se tu hromadí minimálmě také 5 let. To není záležitost posledních měsíců. To je problém který tu dlouhodobě dohníval do současného stavu.