bauerlukin

Jaký má význam dopis do vlastních rukou?

Dobrý den co znamená dopis do vlastních rukou? No, chápu to tak že dopis si smí přečíst jen osoba ktere je adresován. Ale s standardně přece taky postačí nectou cizí dopisy? Díky za odpovědi

Dopis do vlastních rukou význam

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

To není o přečtení, ale o doručení.
Takto označený dopis pošta předá jen přímo určenému člověku.
Je to pojistka, aby tento člověk nemohl říct, že jej nečetl, respektive neobdržel, protože jej dali třeba sousedce a ta mu ho nedala.

Další odpovědi
Edison

Do vlastních rukouu předá pošta osobě, kterou adresát stanoveným způsobem pověří. Vyšší level je Výhradně do rukou adresáta. Takový dopis nikdo jiný, než osoba uvedená v adrese nedostane.

elkon

Možnost zneužití. Tak to někdo vyřeší tímto způsobem.

Filip84

Máš dvě roviny:

I. Bezpečnost dopravovaných zpráv: v zásadě není legální si přečíst dopis, SMSu, MMSu, email, ani jinou zprávu, která není určena Tobě, bez souhlasu toho, kdo je jejím adresátem. Jsou výjimky, např. u odsouzených, obviněných, lidí v zabezpečovací detenci. Není-li však k tomu zákonné zmocnění, jde o trestný čin.

Na trestnost nemá vliv, jde-li o zásilku obyčejnou, zapsanou (doporučenou), nebo do vlastních rukou / do vlastních rukou výhradně jen adresáta. Stejně tak nemá na trestnost např. vliv, že je zásilka otevřená.

II. Komu pošta zásilku dodá: v zásadě platí, že doporučenou zásilku pošta dodá prakticky komukoliv, kdo je k disposici někde poblíž místa dodání a zaváže se, že jí adresátovi předá. Pokud je do vlastních rukou, pak jí dodá pouze adresátovi, jeho zmocněnci (obecná nebo poštovní plná moc), zákonnému zástupci, manželovi, registrovanému partnerovi. A pokud je do vlastních rukou výhradně jen adresáta, pak pouze a jen té osobě, která je adresátem.

Smysl je v tom, že máš zaručeno, že to Tvoje sdělení dostane do pracek jenom a pouze ten, kdo ho dostat má. To je celé.