martin14

Jde odeslat dopis do vlastních rukou?

Potřeboval bych odeslat dopis do vlastních rukou, tak aby jej dostal přímo adresát, jak to mohu poslat?

Nejlepší odpověď
Drap

Do vlatních rukou na poště.

Další odpovědi
marci1

Dopis musíš na poště označit „do vlastních rukou“ a vyplnit podací lístek a kartičku „do vlastních rukou“, na které příjemce potvrdí příjem dopisu a ta se Ti vrátí zpět. Na poště Ti jistě rádi poradí.

Lovecrossed

Ehm, přijdeš na poštu,dáš jim tam ten dopis a řekneš, že ho chceš poslat výhradně do rukou adresáta, zaplatíš a odejdeš.

Araxis

Na poště říct že dopis chceš odeslat i s dodejkou,vyplní se kartička,ta se nalepí dozadu na dopis a jakmile si jí dotyčný převezme,tak se odesílá zpátky Vám o způsobu převzetí.Je pravda že jednou jsem na dodejce měla napsaný že dopis převzala matka adresovaného.Což určitě aspoň mě až tak nevadilo,hlavně že byl doručen.

Dochy

„Do vlastních rukou“ a „s dodejkou“ jsou dvě různé věci. S dodejkou znamená, že přijde zpět lístek, že byl dopis doručen. Pošta může dopis doručit komukoli na dané adrese pokud se prokáže průkazem (klidně strýčkovi co je tam zrovna na návštěvě).
„Do vlastních rukou“ znamená, že dopis musí převzít adresát a pošťačka to skontroluje podle občanky. Mám pocit, že to může převzít manžel/manželka, ale jen v případě, že k tomu má plnou moc…

Na poště vyplníš podací lístek jako na doporučený dopis a pošťačce řekneš, že to má být do vlastních rukou. Ona už se postará (hlavně o správné zaúčtování příplatku 😉

Dochy

Marci1, Araxis> Obávám se, že oba motáte dohromady dopis s dodejkou a dopis do vlastních rukou. Jsem přesvědčen,že u dopisu do vlastních rukou se nic nevrací (pokud si nepřiplatíte za tu dodejku)