Avatar uživatele
martin14

Jde odeslat dopis do vlastních rukou?

Potřeboval bych odeslat dopis do vlastních rukou, tak aby jej dostal přímo adresát, jak to mohu poslat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3874 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Do vlatních rukou na poště.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Dopis musíš na poště označit „do vlastních rukou“ a vyplnit podací lístek a kartičku „do vlastních rukou“, na které příjemce potvrdí příjem dopisu a ta se Ti vrátí zpět. Na poště Ti jistě rádi poradí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lovecrossed

Ehm, přijdeš na poštu,dáš jim tam ten dopis a řekneš, že ho chceš poslat výhradně do rukou adresáta, zaplatíš a odejdeš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Araxis

Na poště říct že dopis chceš odeslat i s dodejkou,vyplní se kartička,ta se nalepí dozadu na dopis a jakmile si jí dotyčný převezme,tak se odesílá zpátky Vám o způsobu převzetí.Je pravda že jednou jsem na dodejce měla napsaný že dopis převzala matka adresovaného.Což určitě aspoň mě až tak nevadilo,hlavně že byl doručen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

„Do vlastních rukou“ a „s dodejkou“ jsou dvě různé věci. S dodejkou znamená, že přijde zpět lístek, že byl dopis doručen. Pošta může dopis doručit komukoli na dané adrese pokud se prokáže průkazem (klidně strýčkovi co je tam zrovna na návštěvě).
„Do vlastních rukou“ znamená, že dopis musí převzít adresát a pošťačka to skontroluje podle občanky. Mám pocit, že to může převzít manžel/manželka, ale jen v případě, že k tomu má plnou moc…

Na poště vyplníš podací lístek jako na doporučený dopis a pošťačce řekneš, že to má být do vlastních rukou. Ona už se postará (hlavně o správné zaúčtování příplatku 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Marci1, Araxis> Obávám se, že oba motáte dohromady dopis s dodejkou a dopis do vlastních rukou. Jsem přesvědčen,že u dopisu do vlastních rukou se nic nevrací (pokud si nepřiplatíte za tu dodejku)

před 3874 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek