Kepler

Dokážete říci „NE!“ ?

Měli bychom se naučit říkat jasně „NE“.
Např.: " Dáš si panáka?„
"Proč NE?“
Ale vážně, je pro vás těžké odmítnout (nejen panáka)?

Nejlepší odpověď
led

Ano!
Např.: „Dáš si panáka?“
„NE! Vem celou láhev!“

Další odpovědi
anonym

Odmítnout je těžké (třeba u přítele), nicméně někdy nevyhnutelné. Taky záleží na situaci samotné. Suma sumárum – ,,NE" ve slovníku mám, ale nepatří do nejpoužívanějších.

FlAsh_7

NE!

aliendrone

Jasně že se mi hned z první nabízí odpověď – NO PROBLEMO. Jistě si umíš představit situaci, kdy kupříkladu elektroEdison, gangster Dochy nebo třeba ty sám se topíš, já stojím na břehu a u nohou záchranný kruh nebo tak něco. Ty usilovně a ZDVOŘILE voláš, zda-li bych byl tak laskav a hodil ti ten kruh.

NE!!! Chcípni ať to ubejvá! ;) :D :D

Jak vidíš, žádný problém v tom není, ale ony jsou i JINÉ situace, kdy je dilema doslova na rozrhání těla i vědomí! Příklad:

Přijdeš za mnou s tím, že máš tohle https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zlat%C3%A1_cih­la#/media/Sou­bor:Toi_250kg_gol­d_bar.jpg a že ti to už k ničemu není a jestli to teda chci… jen tak, za nic…

Chápeš? Slatóóó, slatíškóó, klááásný, mojéééé! Už jen ten obrázek u mne navozuje poloviční GOLDasmus!! Jak v takovém případě říci NE? ;) :D :D

Nebo jinak – představ si, že tě třeba marci1, annas či jiná zdejší dračice pozve na večeři při svíčkách a třeba i „NĚCO VÍC“ (s pochopitelnou vyjímkou Její Excelence led – vím že jsi psychicky stabilní a netrpíš sebevražednými sklony)! ;) :D)

Už to chápeš, DOKÁŽEŠ v takovém případě říci NE? ;) :D :D :D :D :D ;)

elkon

Jen slaboch neumí rázně vyjádřit postoj.

Arne1

Je to těžké. Pokud neřídím, tak to neříkám. Pokud řídím, tak mám smůlu a musím to NE říct.

agentpv

umím a bohužel to dělám docela často. Někdy mně to pak i mrzí.

GM

Dokážu, ale trvalo mi asi do čtyřicítky, než jsem se to naučila. Předtím jsem se nechala využívat, ba i zneužívat.

Mc Merkurion

… říct ano, poslechnout se už ne …