Gus_Fring

Dodá vám cukr energii?

Cítíte, že na vás cukr (ať už malé anebo obrovské množství) působí? Dodá vám energii a „nakopne“ vás to? Anebo jsou to jen lži, stejně tak jako to, že „hyperaktivní děti jsou hyperaktivní kvůli spoustě cukru, co do sebe dostanou“?

Nejlepší odpověď
Lotr2008

Mně dodá energii hlavně klobáska, páreček nebo třeba jahodové palačinky.

Další odpovědi
Disraeli

Ano, ale není to nakopávač v pravém slova smyslu. Tento (jedoduchý) cukr dodá krátkodobou energii a po chvíli jakoukoli vitalitu spíš utlumí a člověka vyčerpá… obzvlášť když většina populace je na cukru závislá a přijímá ho vysoce přesmíru. Cukr v tomto případě působí nikoli jako energie, ale jako faktor, který energii bere. Jako ano, i když má člověk závislost, tak cukr enegrii dodá – chvíli po požití, ale pak v konečném důsledku nadbytek cukru způsobuje únavu – což je hlavní příznak.

Lži to rozhodně nejsou, to je prostě věda a máš to dávno dokázáno a vysvětleno. Nesmyslem je naopak, že děti trpí hyperaktivitou kvůli cukru. To je blbost – příčin je několik a cukr není ani jednou z nich.

Disraeli

I když „jedndouchý cukr“ není zcela správně… spíš prostě jen bílý cukr a jím slazené potraviny. Sladkosti, limonády,..