dust8

Je meloun vhodný pro diabetiky?

Lze ho sníst více plátků bez nějakého výraznějšího nárůstu glykémie?

Nejlepší odpověď
da ny

Ne, u ovoce by měl být diabetik obezřetrný (2 jablka/den je mnoho).
Porci, zhruba tak s podobným obsahem sacharidů, jako 1 jablko.
U nízkosachari­dového ovoce pak může být větší množství než je hmotnost 1 jablka (nejčastěji jde o bobuloviny jako borůvky, angrašt, rybíz, maliny aj. Další info snadno najdete, třeba na internetu).

Další odpovědi
mosoj

Není diabetik jako diabetik!!!! Jak někdo může říct, že dvě jablka je hodně, když nic neví!! Udělej si self monitoring a hned víš na čem jsi. Každý diabetik by si ho měl dělat!

marci1

„Při diabetes mellitus II. typu můžete melouny jíst. Je však potřeba abyste si kontroloval množství jaké sníte. Meloun vodní obsahuje ve 100 g 8,4 g sacharidů, Meloun žlutý obsahuje ve 100 g 8,1 g sacharidů. Celkové množství přijatých sacharidů za den u diabetika by se mělo pohybovat mezi 175 – 225 g. Množství sacharidů ve stravě by měl určit lékař.“ 🙂

Zdroj: http://www.di­etologie.cz/po­radna/potravi­ny/tresne-a-melouny-pri-cukrovce/meloun-tresne-cukrovka.html

dudu

Zde je seznam 9 druhů ovoce, které je pro diabetiky nejvhodnější:
Grapefruit se velmi podobá pomeranči, kromě toho, že je sladší a šťavnatější. Je to skvělá volba pro diabetiky. Lékaři ho doporučují jíst jednou denně.
Borůvky obsahují antioxidanty, které jsou velmi prospěšné našemu zdraví a jsou taktéž bohaté na vlákninu a vitamíny. Zároveň obsahují velmi malé množství sacharidů. Diabetici mohou konzumovat i jeden hrnek borůvek denně.
Vodní melouny jsou bohaté na vitamíny B a C, betakaroten a lykopen. Jeden plátek melounu denně vám dodá potřebné vitamíny a energii.
Stejně jako borůvky, i třešně obsahují antioxidanty a velmi malé množství sacharidů.
Broskve jsou výborným zdrojem vitamínu A, C a vlákninyMeruňky
Meruňky obsahují velmi malé množství sacharidů a jsou bohaté na vitamin A.
Nevyhazujte jablka, když je můžete jíst! Jsou nejen bohatá na antioxidanty, ale také se jedná o výborný zdroj vitaminu C a vlákniny
Kiwi obsahuje draslík, vlákninu i vitamin C. Má taktéž malé množství sacharidů, které je pro diabetiky k jídlu potřebné. Doporučujeme jíst jedno kiwi denně.
Pomeranče obsahují vitamín C a draslík. Diabetici je mohou jíst bez problémů.
Zdroj: Filoména Božetěchová, 11.1.2016

Kepler

Není vhodný. Obsahuje tzv. rychlé cukry, které způsobují rychlý nárůst glykemie.

Dochy

Je to složitější, dibatik si zkrátka potravu musí hlídat. Pokud se dobře pamatuju tak patřil mezi spíše doporučené ale s hlídáním množství. Žena s těhotenskou cukovkou ho zkusila, ale ne jen jeden plátek 🙂 tak ten cukr tehdy překonal rekord…