Gus_Fring

Co jsou nejlepší zdroje vitamínu C?

Obvykle je tak označován pomeranč či šípek. Doporučíte mi i nějaké další?

19.11. 15:40 Opět děkuji za odpovědi. Nejen na wikipedie to je napsáno. Já se ale ptal na DOPORUČENÍ. Doporučit můžete pouze tehdy, když o něčem víte z vlastní zkušenosti. Proto prosím, čtěte i popis otázek. Ulehčíte mi tak práci toto pro příště psát.

Nejlepší odpověď
Drap

Rakytník, ale také třeba kysané zelí a asi milion dalších potravin

Další odpovědi
annas

Nedávno jsem si koupila přírodní vitamín C z aceroly = druh americké třešně. Stačí jen jedna kapsle. denně.

Střídám s kapslemi z rakytníku. Koupila jsem rakytníkové kapsle s olejem. Mají kromě vitamínu C i jiné vitamíny a mastné kyseliny. Ale existují i tablety bez přídavku oleje.

Tyto dvě plodiny mají nejvíce přírodního vitamínu C. Řadí se k nim i šípek.

Výborné je kysané zelí, které doplňuje nejen vitamín C, ale i dodává i další látky z mléčnoho kvašení. ale i jinak prospívá zdraví. Ale je třeba doma kvašené.

Edison

UTFG: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vitam%C3%AD­n_C

anonym

Brokolice, Růžičková kapusta, … viz wikipedia je tam celá tabulka sežazená podle množství vitamínu c ve 100g . Zvláštní kolik lidí tu můžete šokovat tím, že něco takového jako wikipedia existuje, představte si že to vidí poprvé, to musí být nadšení. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vitam%C3%AD­n_C#Zdroje_vi­tam%C3%ADnu_C

Rokio

Citrusy jsou dobrým zdrojem vitamínu C. Bez nich piráti měli kurděje.

elkon

Třeba Kiwi, nebo Acerola.

cochee

Když tak kladeš důraz na to slovo „doporučení,“ tak jsi je měl umístit do základní otázky. Jak chceš doporučit obsah vitamínu C v něčem na základě osobní zkušenosti, copak mají lidi v ústech nebo někde jinde nějaký měřič obsahu vitamínu C? Pokud nemáš doma chem. laboratoř a nejsi schopný stanovit obsah kyseliny L-askorbové v látce, tak žádnou osobní zkušenost nemůžeš nabýt.

mzm

Křen.

GabulkaA

No, tak asi takto… Vitamíny v potravinách jsou, ale ne v takové míře, aby se doplnilo potřebné možství v těle… Takže za mě je určitě lepší vitamíny doplňovat. Já doplňuju Cecko https://www.be­autybio.cz/vi­taminy/ekomedi­ca-prirodni-vitamin-c-250g-bio-kvalita/ a cítím se dobře.