Dmitrij

Dobrý den. Vysvětlete,pro­sím,význam:

1.zkratový (jednání)
2.tankovat (mě to absolutně netankuje)
3.někdy jindy („To já si myslím někdy taky, ale hlavně že se naše názory shodly. Měj se fajn a někdy jindy, ahoj“. – z internetové diskuse)
Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

1. zkratové jednání
Druh jednání sledující zřejmý a srozumitelný účel (někdy i přiměřený), kterého je však dosahováno nejkratší cestou, tj. neracionálním způsobem a bez ohledu na reálnou situaci (je ukvapené, zbrklé). Bývá častým důsledkem afektů. (Přesně podle encyklopedie)

2. Nezjímá mě to.

3. Třeba příště, jindy se sejdeme, domluvíme, vysvětlíme.

Další odpovědi
anonym

1 zkratové jednáni,že uděláte něco co byste za jiných okolností nikdy neudělali,nepocho­pitelný čin
2 že mě to nezajímá
ted né,prostě jindy,zítra,po­zítří,nebo vů­bec

Sevo

  1. Při myšlení uděláte logickou chybu, logický zkrat, a jednáte podle toho: ukvapeně, nelogicky, nepromyšleně, špatně.
  2. Mě se to absolutně netýká. Ovšem správně je „Mě to absolutně netanguje.“ Je to příbuzné matematickým a geometrickým termínům tangens, tangenta. Je to z latiny: tango-tangere = latinsky dotýkat se. Noli tangere circulos meos=Nedotýkej se mých kruhů, řekl Archimedes nepřátelskému vojákovi, když ho ani bitva neměla vyrušit od jeho bádání a čar v písku.

Ze stejného základu vznikl název pro tanec tango s tehdy skandálním těsným dotekem.
Nijak to nesouvisí s tankováním, což pochází od anglického tank = nádoba. (Obrněné pásové vozidlo Angličanům připomínalo velkou krabicovitou nádobu, proto ho pojmenovali podle této nádoby.)
3. Nezkráceně: Měj se fajn a zase někdy jindy. Měj se fajn a podebatujeme někdy jindy.