Avatar uživatele
Dmitrij

Dobrý den. Vysvětlete,pro­sím,význam:

1.zkratový (jednání)
2.tankovat (mě to absolutně netankuje)
3.někdy jindy („To já si myslím někdy taky, ale hlavně že se naše názory shodly. Měj se fajn a někdy jindy, ahoj“. – z internetové diskuse)
Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, anonym, vagra, Sevo před 4904 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

1. zkratové jednání
Druh jednání sledující zřejmý a srozumitelný účel (někdy i přiměřený), kterého je však dosahováno nejkratší cestou, tj. neracionálním způsobem a bez ohledu na reálnou situaci (je ukvapené, zbrklé). Bývá častým důsledkem afektů. (Přesně podle encyklopedie)

2. Nezjímá mě to.

3. Třeba příště, jindy se sejdeme, domluvíme, vysvětlíme.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

1 zkratové jednáni,že uděláte něco co byste za jiných okolností nikdy neudělali,nepocho­pitelný čin
2 že mě to nezajímá
ted né,prostě jindy,zítra,po­zítří,nebo vů­bec

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sevo

  1. Při myšlení uděláte logickou chybu, logický zkrat, a jednáte podle toho: ukvapeně, nelogicky, nepromyšleně, špatně.
  2. Mě se to absolutně netýká. Ovšem správně je „Mě to absolutně netanguje.“ Je to příbuzné matematickým a geometrickým termínům tangens, tangenta. Je to z latiny: tango-tangere = latinsky dotýkat se. Noli tangere circulos meos=Nedotýkej se mých kruhů, řekl Archimedes nepřátelskému vojákovi, když ho ani bitva neměla vyrušit od jeho bádání a čar v písku.

Ze stejného základu vznikl název pro tanec tango s tehdy skandálním těsným dotekem.
Nijak to nesouvisí s tankováním, což pochází od anglického tank = nádoba. (Obrněné pásové vozidlo Angličanům připomínalo velkou krabicovitou nádobu, proto ho pojmenovali podle této nádoby.)
3. Nezkráceně: Měj se fajn a zase někdy jindy. Měj se fajn a podebatujeme někdy jindy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek