lumpik37

Musel jsem přeformátovat flash disk, abych na něj dostal 3D film. Proč mi teď nejde v mobilu?

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Původní dotaz
Dobrý den ,musel jsem přeformátovat flash disk abych tam dostal 3D film ale teď mi nejde v mobilu proč? díky za odpověď

Odpovědi
kelley

Ahoj,
trochu hádám, ale tuším že nebudu daleko od pravdy. Ten 3D film má velikost asi víc než 4GB, že? No, to je trochu problém. Pokud tu flashku naformátuješ na NTFS, tak se na něj ten film sice vejde, ale nepřečteš ho už v mobilu. A pokud ho naformátuješ na FAT32 (což je u flashky obvykle standard), tak z něj data na mobilu sice přečteš, ale neuložíš na něj nic většího než 4GB – to je prostě dáno vlastnostmi těch formátů a nic se s tím dělat nedá. Takže jediná možnost je, ten film nějak „rozkouskovat“ aby se dal uložit na FAT32 flashku. Jestli se formátuje NTFS nabeo FAT32 se volí přímo ve Windows při formátování (Formátovat – Systém souborů).

anonym

Protože si při formátování zvolil pro flash disk nevhovný souborový system. Předpokládám že si vybral NTFS ačkoliv to neuvádíš protože právě ten je zdrojem většiny problémů s nekompatibilitou a prakticky nikdo jej nepodporuje kromě microsoftu. Za tu absenci podpory si ostatně může microsoft sám velmi přísnými licenčními podmínkami (jednoduše implementaci nikomu nedovolí a pokud náhodou ano stojí to pořádný ranec na licencích za každé zařízení, což je pochopitelně pro většinu výrobců telefonů nepřijatelné)

Zkus to naformátovat na souborový systém exFAT, ten také zvládne uložit mnohem větší soubory než ty 4GB a přitom jeho podpora je napříč ostatními platformami obvykle lepší.

Ani s exFAT ale nemáš naprostou jistotu, tady totiž záleží na verzi androida (resp. jeho vnitřního GNU/Linux kernelu, který podporu souborových systémů zprostředkovává). U novějších verzí by to neměl být už problém, u starších ti holt nezbude než jen ta FAT32 a eventuální možnost rozdělení video souboru na dva menší, což dnes hravě zvládne kdejaký nástroj typu avidemux.

cochee

Otázka je nejasně položena. Co ti nejde v mobilu: přehrát ten film, nebo připojit k mobilu ten flashdisk? To slovo TEĎ ve druhé větě znamená, že někdy předtím „to“ v mobilu šlo? U flashdisku je to jasné: zformátoval jsi jej do formátu, kterému mobil nerozumí. Pokud platí první případ: netlač do mobilu film z té flešky, ale z původního umístění.

Tw!st

Zkoušel jsi film přehrát v aplikaci VLC?

orestez

Ono je vůbec chyba formátovat flashdisk. Ten má omezenou životnost a každým přepisem se krátí. Když už je to nutné, formátovat zásadně v přístroji ve kterém bude.

cochee

Pokud se neprovede tzv. dlouhé či plné formátování, kdy se opravdu projede „každý bit“ média, tak se zas nic tak hrozného neděje; krátké formátování jen vytvoří či obnoví režijní struktury disku (např. v systémech FAT alokační tabulku) a samotné bity nesoucí datovou informaci zůstanou obsahově netknuty, pouze jsou prohlášeny v té režijní struktuře za prázdné místo. S tím naformátováním přímo v přístroji, ve kterém bude paměťové médium pracovat, však nelze než souhlasit.