Manijak

Dobrý den, chci se zeptat, proč se mi loupe kůže na prstech ?

Mažu si to denně krémem indulonou i krémem přímo proti suché kůži, ale pořád se mi loupe, nechybí mi třeba nějaký vitamín, že bych měl začít jíst nějaký druh ovoce nebo co ?

Odpovědi
zjentek

ať nohy nebo ruce, příčin je vždycky několik, může to být co píšeš, nebo to taky může být prací či pohybem v neoptimálních podmínkách (sucho, chlad- dusno, mokro), nebo třeba druh mykózy. Zašel bych na kožní, dermatolog to může určit přesně.

kick882

Zkus třeba nějaký glycerin, najdeš ho v lékárně, v drogerii atp… Příčin můžu být několik… Většinou je to s nedostatkem vitamínů… Např vitamín beta karoten, vitamín C, vitamín E a nejdůležitější pro léčbu lupenky a akné vitamín A… Každopádně takhle na dálku bych to neřešil. Z minerálů mně napadá třeba zinek, hořčík, selen, vápník… Radějibych s tím zašel ke kožnímu… :)