Dobití autobaterie.

Dobrý den,

chci se zeptat, za jak dlouho se dobije autobaterie ve voze po čas jízdy. Jedná se o vůz Škoda Octavia 2007. Kdy baterie byla plně prázdná. Jde mi o to abych ráno nastartoval vůz po ujetí asi 55 km. Bude to stačit? A dobije se autobaterie tímto způsobem plně?

Děkuji za validní odpovědi.

Nejlepší odpověď
led

Autobatériu treba občas aj externe dobíjať. V aute sa dobije tak asi na 85–90%.
Myslím, že pri prázdnej batérii 55 km jazdy je málo na dobitie. To je vzdialenosť tak akurát na zobudenie. Záleží aj od počasia, okolitej teploty.
Ale verím, že odborníci tie údaje lepšie upresnia.

Další odpovědi
ReHu

Po 55 km nebude plně nabitá zcela jistě. Navíc přes noc ještě něco málo energie ztratí, tak to bude na hraně nože, jestli se podaří nastartovat.
Nabíječka přes noc to jistí. Nebývají moc drahé, tak bych do ní i investovala. Na zimu určitě.

janek66

Množství energie spotřebované pro jedno nastartování se dobije průměrně po 10 minutách jízdy.Teoreticky po 55 kilometrech budete mít energii na 5 startů.
Baterie se plně po tak málo kilometrech nedobije.Určitě bych volil nabíječku.Prospěje to i baterce, u vybité baterie se velmi zkracuje její životnost.

cukrar

anonyme, v běžné situaci bude stačit. Normální vozidlo „chytne“ ihned a není třeba točit starterem dlouho. Pokud vozidlo špatně chytá… nechal bych vozidlo na kopečku aby se roztlačilo (pokud to umíte), nebo kabey ve výbavě to jistí…