Nedo

Za jak dlouho se nabije baterka v autě při stání na místě s nastartovaným motorem?

Cca 3 týdny mi teď auto jen stálo v garáži a bude ještě zhruba další měsíc stát, tak mu chci trochu dobít baterku. Když to auto jen nastartuju, nastavím otáčky ručním plynem třeba na 3000 RPM a nechám ho tam takhle stát, za jak dlouho se baterka dobije do maxima, nebo alespoň tak, abych to auto po dalším měsící nakopnul?

Nejlepší odpověď
jirkajirka

Auto při takových to otáčkách se ti přehřeje,když bude stát.

Další odpovědi
zjentek

jaká bude teplota? Co v autě poběží na el.energii? Jak je starý akumulátor? V jakém je stavu? Jakou kapacitu má? Jaké je za alternátorem dobíjecí relé, ať víme, jak to při 3000ot. bude kolísat? A nechceš si raději zajet někam na nákup 12km tam a 12zpět? Protože za „normálních“ okolností by ten vůz měl takto být za měsíc úplně „v poho“, co do energie ,)

Dochy

Auto by v poho mělo dva měsíce vydržet. Pak co se dobíjení týče záleží na autě. Přinejmenším starší auta Ti na volnoběh nic moc nedobijí – příliš nízké otáčky a alternátor nedá dost velký výkon (alternátor má sice velký pracovní rozsah, ale přesto je omezený, tak je vše přizpůsobeno běžnému provozu). A bacha: nenechávej spuštěné auto v garáži.

Další věc: Takovéhle dobíjení Tě vyjde dost draho (benzín). Lepší vzít baterku domu a nabít zdrojem ze zásuvky – ještě lépe: splašit zdroj, který můžeš píchnout na baterku bez vyndavání z auta.

Hlada

To není dobrý nápad. Baterka se v autě nabíjí konstantním napětím, takže jestli je vybitá, tak se bude dobíjet maximálním proudem, který dodá alternátor a to není pro její životnost dobré. Lepší je mít nepoužívaný akumulátor připojený k napáječi, který mu dodá asi 50 mA. Jestli nemáte možnost přivést k autu síť, tak ho raději normálně nabijte mimo. Naopak ale, jestli bylo auto v provozu a akumulátor je v dobrém stavu, tak se za 2 měsíce nevybije tak, aby bylo nutné dělat nějaká zvláštní opatření. Stačí vypnout alarm.

terry

Tu dobu by baterie měla vydržet, ale není lepší baterii na tu dobu z auta vyndat?
Krom toho na volnoběh se bude auto při stání dost zahřívat a spotřeba PHM bude vysoká.
Čerpám z vlastní zkušenosti.

cukrar

Podle druhu, kvality a údržby vozidla, mezi 30–45 minutami.

Nejde přesně stanovit, že teď je nabito na 80% a teď již na 100%.