Keyna

Autobaterie se málo nabíjí, co s tím?

Můžete mi prosím poradit, čím to může být, že se autobaterie málo nabíjí (na 75%), i když je na nabíječce celou noc? Auto už má nějaký ten pátek. Škoda Fabia combi 2001. Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Nechat přeměřit baterii. Lze předpokládat, že se bude baterie blížit ke svému konci.

Další odpovědi
anonym

a jak jsi na to přišel, že je to na 75%, to ukázala ta nabíječka, kterou se baterie nabíjela? pak může nabíječka špatně ukazovat. jestli baterie funguje, tak to neřeš, jestli bude špatně točit, tak je vadná. stačí vzít měřák a při startování nemá klesnout napětí pod 10,2V. pokud ano, tak novou.

mosoj

Jestli je originál, tak už je na cestě do nebe.

Hlada

Kapacita akumulátoru je zpravidla udávaná při vybíjení konstantním proudem 1/20 kapacity. Při jiné metodě je možné dojít k výrazně odlišné hodnotě. Otázkou také je, jestli byl akumulátor dostatečně nabitý. Běžně prodávané nabíječky často nedosáhnou ani plynovacího napětí.
Nabíjení vybitého akumulátoru proudem 1/10 kapacity trvá asi 20 hodin.

Keyna

boreczech: Ano ukázala nabíječka-na tuhle zimu koupená nová.

gecco

Nabijecka, zrejme, keca – nema to poradne jak detekovat…
Nech si baterku promerit v servisu.
😉