Nenaplněný

Nabíjení autobaterie?

Mám autobaterii s kontrolkou, na které poznám podle barvy, zda je autobaterie vybitá. Je vhodné baterii preventivně dobít alespoň před zimou, kdy bývá nejvíce zatěžována, ikdyž mi kontrolka ukazuje ( je zeleně zabarvená ), že je baterie vpořádku ? Díky za rady

Nejlepší odpověď
gepik

Ano, autobaterie se má udržovat nabitá.

Další odpovědi
Michal Kole

Raději bych jí dobil. Zamrznutý motor vyžaduje větší proud do starteru.

Jestli má olověný akumulátor paměťový efekt z hlavy nevím.

WeeBear

I já bych ji dobila. Stačí jednou před začátkem zimy, auto si ji stejně dobíjí ‚samo‘. Jen uznejte sám, že není zrovna nejpříjemnější, když spěcháte do práce a auto vám nechce naskočit, nemůžete najít (či vůbec nemáte) startovací kabely a když je už najdete, tak ráno nikde nikdo, aby vám od sebe dovolil nastartovat.

Preventivně aspoň v zimě, to je baterie opravdu zatěžována, jak jste sám psal. Pokud je zelená kontrolka v jakémkoliv jiném období, tak bych to nechala být. 🙂