Dneska se čerti žení?

Nejlepší odpověď
zjentek

Jo! A zlatokopky vdávaj.

Další odpovědi
annas

U nás se čerti nežení, sice hřmělo, ale déšť není silný, ani burácení – hromy, blesky – zatím klid. Tudiž nepadají ani trakaře, pes by to venku zvládl atd.

Samozřejmě jde o pověru, lidé věřili, že se na ně Bůh zlobí, proto vylezli čerti a řádili, byli spokojeni, že uloví třeba nějakou dušičku.

Proto lidé zapalovali hromničné svíce – o nich je víc v archivu.

Drap

U nás, pokud vím, tak se nežení nikdo.Z doslechu jen vím, že je jakási svatba za kanálem.

WhiteCrow

Těžko říct, nikdo mě nezval…