mikik

Diesel motor rozvodový řemen?

Dobrý den.Chci se zeptat na problém s autem opel corsa 1,7D.Odešel mě na silnici startér tak jsem se nechal domů odtáhnout aby se to tvz.nepotkalo.Je velké riziko to auto roztlačit?A startér nechat opravit nebo koupit nový?Za odpovědi předem děkuji.

Nejlepší odpověď
venkovan

U startéru to může být prkotina – uhlíky, kontakty, cívka apod. Ale někdy při cenách autoservisu je lepší koupit nový. Pokud při sepnutí startéru to jen svaká, tak někdy stačí poklepat na startér a cívku. Nebo při vyřazené rychlosti nějakým šroubovákem spojit oba kontakty (šrouby/matice se silnými kabely na cívce). Bacha jiskří to, někdy se přihřeje i šroubovák. Pokud ale startér se roztočí, je špatná cívka a nebo kabely od spínací skřínky.
Startér je sice prkotina, ale che to sem tam ten správný chmat.
Doplňuji:
HOnzo – pokud je auto starší a má také starší rozvodový řemen, tak roztáhnutí je vždy s větším rizikem. A zejména u nafťáků. Ne nadarmo se výrobci začínají vracek k rozvodovým řetězům.
Za další – velká část řidičů nemá auto jako koníčka ve kterém se hrabou, studují kdejaký šroubek. Ale je to pro ně jen kus železa a plastů, který je má z místa A dopravit do místa B. Mohou to být zas profíci v jiném oboru, auto je jen spotřební věc.
Takže pro tuto skupinu lidí platí – pokud to není nutné, neroztahovat.
A pro ty co potřebují roztáhnout – na co nejvyšší rychlost. Třeba nejdřív (zejména v zimě když je vše ztuhlé) dát i třeba 5 rychlost a potom opatrně přeřadit dolu. A vždy hodně pomalu pouštět spojku. A když to jde – i cvaknou na startér ve chvíli, kdy spojka začne zabírat. Nicméně – že řemen přeskočí není tak častou záležitostí, ale když se stane, tak dost drahou srandou. Proto chválím za řešení odvozem.

Další odpovědi
honza19hk

co to má společného s rozvodovým řemenem? pokud nejde startér tak to na to nemá vliv, Ventily by se ti potkaly pouze kdyby ti řemen prasknul.V tom případě to nadělá pěkných škod na motoru.
jestli ale nejde nastartovat tak to klidně roztáhni.Lepší je za autem tak na trojku.
Jak víž že to je startér?

U nových aut se říká,že by se to roztahovat nemělo,ale občas to dělám a nestalo se mi že by mi praskl řemen.

anonym

Na vyšší převodový stupeň, tedy 3 až 4 bys mohl auto roztlačit.

Jikra

Když jsem měl před léty Fiata diesla tak sem musel občas decentně klepnou na startér u pastorku aby přiskočil. S roztahování, roztlačováním nebo pouštěním s kopce je to jak píší ostatní. No nevím jestli se na starší auto vyplatí kupovat nový startér ale viděl jsem v dílnách u autoelektikářů a nebo v pneuservisech repasované startéry za podstatně přijatelnější ceny.