Špatné turbo u auta

Jak poznám špatné turbo u auta, dá se to doma nějak jednoduše zjistit ?????

Nejlepší odpověď
kropitko

poznáte to tak, že při určitých otáčkách se má sepnout a když nesepne, tak nepotáhne, tedy nepojede,,,

Další odpovědi
Hlada

Orientačně odpojit hadici za turbem za intercoolerem nebo u vstupu sání, přikrýt rukou, lépe změřit tlak. Při ucpaném výstupu by měl otevřít přetlakový ventil. Pochopitelně jen na chvíli, motor běži na nefiltrovaný vzduch.

kastanracing

Jednoduše, auto prostě při sešlápnutí plynu nejede. Je třeba vypnout motor, nastartovat a doporučuju protáhnout trojku pod pným, usazeniny v turbu se uvolní.Mám jen odzkoušeno na octavii 1,9 Tdi 66kw

liho

musí to při určitých otačkách auto jako by nakopnout,ale je to i celkem slyšet,takové slabé hazhvízdnutí,je třeba zkontrolovat i gumové hadice od turba k svodu sání,muže být prasklé a neplní to potřebným tlakem,je tam i čidlo na váhu vzduchu,které to může dělat,jestli to má předchladič vzduch a pod.

sanskrybastr

Já měl právě s turbem u svého auta dřív také problém. Projevovalo se to tak, jak tu píší ostatní, tedy že při vyšších otáčkách auto nejelo. Známý mi doporučil ať se tedy podívám na https://profi­turbo.cz/ že ti prý dělají repase turbodmychadel. Tak jsem si u nich turbo nechal repasovat a od té doby bez problému.