Avatar uživatele
anonym

Špatné turbo u auta

Jak poznám špatné turbo u auta, dá se to doma nějak jednoduše zjistit ?????

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4806 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

poznáte to tak, že při určitých otáčkách se má sepnout a když nesepne, tak nepotáhne, tedy nepojede,,,

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Orientačně odpojit hadici za turbem za intercoolerem nebo u vstupu sání, přikrýt rukou, lépe změřit tlak. Při ucpaném výstupu by měl otevřít přetlakový ventil. Pochopitelně jen na chvíli, motor běži na nefiltrovaný vzduch.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kastanracing

Jednoduše, auto prostě při sešlápnutí plynu nejede. Je třeba vypnout motor, nastartovat a doporučuju protáhnout trojku pod pným, usazeniny v turbu se uvolní.Mám jen odzkoušeno na octavii 1,9 Tdi 66kw

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
liho

musí to při určitých otačkách auto jako by nakopnout,ale je to i celkem slyšet,takové slabé hazhvízdnutí,je třeba zkontrolovat i gumové hadice od turba k svodu sání,muže být prasklé a neplní to potřebným tlakem,je tam i čidlo na váhu vzduchu,které to může dělat,jestli to má předchladič vzduch a pod.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
sanskrybastr

Já měl právě s turbem u svého auta dřív také problém. Projevovalo se to tak, jak tu píší ostatní, tedy že při vyšších otáčkách auto nejelo. Známý mi doporučil ať se tedy podívám na https://profi­turbo.cz/ že ti prý dělají repase turbodmychadel. Tak jsem si u nich turbo nechal repasovat a od té doby bez problému.

před 1886 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek