Avatar uživatele
Bonifác

Dětská přesnídávka

Koupil jsem si dětskou přesnídávku a na obalu bylo napsáno že se má jíst výhradně plastovou lžičkou. Nevím proč. Má to nějaký speciální význam?? Chápu proč při otevření víčko musí cvaknout, ale tohle? Víte to někdo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5181 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Našla jsem toto. Nevím, zda je pro Vás tato informace dostačující:
Některým dětem je lžička v ústech na začátku nepříjemná (zvláště, pokud jim zrovna rostou zoubky). Lépe než běžné kovové lžičky jsou snášeny plastové lžičky vhodné velikosti. Pokud dítě lžičku odmítá, můžete zkusit nabídnout trochu příkrmu na vašem prstu. Dítě si tak alespoň zvykne na chuť příkrmu a časem určitě akceptuje i podávání na lžičce.

Dalším důvodem je asi to, že se vitamíny (hlavně C) kontaktem s kovy „ničí“, nicméně v poměru k celkovému objemu zpracovaného ovoce a zeleniny to není velké množství. Uvědomuji si to, že i já užívám přírodní extrakt z ovoce a k němu je přiložena také lžička z umělé hmoty.

Zdroj: http://www.ma­minkam.cz/co-delat-kdyz-dite-nechce-jist-prikrmy/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nuk nuk

Annas má v podstatě pravdu, především, co se týče kontaktu vitamínu s kovem. Ačkoliv to už je otázka pro potravináře, nakolik je v pasterovaném jídle ještě vitamínů.

Je tu ale ještě třetí důvod, kromě těch, které kolegyně uvádí. Někteří výrobci jej zmiňují přímo na etiketě. Kovová lžička podle nich může poškodit skleničku a tím se střepy skla můžou dostat do jídla. Nevím, nakolik to hrozí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal

Plastová lžička je méně agresivní a jako lžička i lepší dětma snášená:kousneli dítě do kovu ,může mít velmi nepříjemný až bolestivý zážitek. Toto se s plastovou téměř vylučuje.Vdobě růstu prvních zoubků mohou být problémy s kovem a stykem s ním ještě bolestivější.Vašemu děťátku dobrou chuť.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sonka Pop

Jasně, domácí přesnídávky jsou nejlepší. Ale ne vždy mám čas je dělat. Proto sem tam koupím. Ale kupuju jen kvalitu a proto beru jen ty od Sunárku https://www.su­nar.cz/prikrmy-do-rucicky/.

před 1573 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek