Avatar uživatele
hapiky

Dělají mnozí lidé urputně věci či činy jen proto, aby byli obdivováni nebo uznáváni, nebo je to jen pro ty peníze a moc?

Samozřejmě že pro vědce nebo výzkumné pracovníky apod. bude hnacím motorem touha poznání.
Poznámka: Obdivuji ty, co dělají velké věci nezištně pro potěšení a krásu nebo ku prospěchu jiných.

Upravil/a: annas

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, Altair-AC před 2425 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Co myslíte slovem urputné věci?

Nevím. Jsou to jen moje domněnky, u každého může být jiný motiv.

Podobná otázka zde již byla, vzpomínám si, že jsem reagovala, proto jen stručně.

Mnozí chtějí být vidět, stát se slavnými proto, že slavní přijdou často k bohatství, naopak bohatí se stanou slavnými. Nejde o peníze vždy v první řadě?

Nikdo z nich si neuvědomí, že lidská sláva je polní tráva. Čas ale ukáže – jednou je dole, jindy nahoře?

I politk, byť demokratický zvolený, se chce udržet u moci, vystavět si pomník za živa … než ho někdo další zboří …

Myslím si, že lidé, kteří chtějí být vidět, nejsou nezištní, I dobrý skutek přináší zisk, tj. dobrý pocit, štěstí atd. Jenže o něm se méně mluví.

Pokud člověk usiluje o uznání, je to lidská vlastnost, dělá vše nejdříve pro sebe, ať už se tomu jakkoliv říká, pak teprve pro druhé. Ale je třeba znát únosnou míru, pokoru a nechlubit se tím.

Někdy se třeba žádné slávy nedočká, ale ta je pomíjívá, dobrý pocit v srdci zůstává.

Petr Skarlant: „Sláva jsou oslněné oči těch druhých.“

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Nesmysl. Tak třeba já jsem altruista a altruizmus je smyslem VEŠKERÉHO mého konání.
Kdo z tebou jmenovaných by se mohl mít lépe? ;)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Pojem „urputně věci či činy“ sis vytvořil sám, a blíže ho necharakterizuješ. Nevím, zda máš na mysli například Gándího, Jana Husa, Jana Palacha, nebo sebevražedného islámského fanatika, který se odpálí v obchodním centru. Jistě vědci objevují, zkoumají, ale jsou omezeni, co jim kdo dá. Ale to tady nepatří. Prostě lidé dělají činy, protože jsou přesvědčeni, že dosáhnou výsledků, které si přejí. Zda ty výsledky jsou prospěšné pro většinu, to musí posoudit druzí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nevím sice co si představuješ pod pojmem"urputné věci či činy", ale lidé jsou různí. Takže různí lidé budou mít i různé důvody.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Lidi dělají různé věci ze všech důvodů, které jsi uvedl. Úplně nejlepší je když jsou potom obdivováni, uznáváni a ještě přitom získají peníze a moc. Ale někteří to dělají jen tak z plezíru a stačí jim pocit uspokojení a dobře vykonané práce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cechacek

Pan Babiš to dělá pro blaho národa, jako spasitele jej obdivuje většina obyčejných i neobyčejných občanů, včetně hradního nájemce a dalších soukmenovců

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… Klaus (http://www.ces­katelevize.cz/ct24/na­zory/1332930-vaclav-klaus-a-penize-na-prvnim-miste) kdysi prohlásil: „o peníze jde až v první řadě“ …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hapiky

Kelt: Luxusní domy, lodě apod.

před 2425 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

Drap: Nepsal jsem urputné věci, což zní blbě.

před 2425 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

Prostě mimořádné věci, které upoutají pozornost, jsem tím myslel.

před 2425 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek