Slecna 007

Slyšeli jste teorii o pravlasti Slovanů – Tartárii na území dnešního Ruska?

Slyšeli jste teorii o pravlasti Slovanů – Tartárii? Že tato vlast Slovanů se rozkládala na území dnešního Ruska. Původní obyvatelstvo mluvilo praslovanštinou, měli písmo, nikoliv, že ho na naše území donesli Konstantin a Metoděj.
Snad mají existovat staré mapy s tímto státním útvarem.

Pro Admin2:
Vaše odkazy jsou z části nefunkční a zčásti odkazují na všem známé pověsti a teorie, že Slované přišli na naše území v polovině prvního tisíciletí n.l. Teorie o Tartárii naopak říká, že Slované odnikud nepřišli, ale žili tu již stovky let před tím, byli svébytným národem s vlastní kulturou a písmem, nikoliv banda divochů, kteří byli civilizováni až příchodem křesťanství.

Tartárie ve vyhledávači nikde není.

Nejlepší odpověď
annas

Vaše informace jsou nepřesné, nevložila jste odkaz. Ve starších zdrojích se o Tartárii nepíše, ale o tom, že Slované přišli od Elbrusu, tedy bývalé říše Tartarie.

Mýlíte si, jsou přes Slované východní, západní a jižní. Ti přišli přece z Tartárie,, pak by Slované stále žili na Silbiři. Konstantin a Metoděj k nám nepřinesli praslovanštinu.

"Původně v Tartárii žili převážně Tartaři. Vysocí, rusovlasí, bílé pleti, lidé s očima modré, zelené nebo šedé barvy. Slované-Árjové. Rusové. Přátelští a laskaví v dobách míru, stateční a nemilosrdní v bitvě, spravedliví a soucitní ve dnech vítězství a vytrvalí během protivenství. To proto, že chránili morální čistotu a víru svých předků. Od Uralu po Aljašku. Od Nové Země k Tibetu.

Ještě na prahu novověku to byla podle prvního vydání Encyclopedie Britannica největší říše na světě:

Tartárie – ohromná země v severní části Asie ohraničená Sibiří na severu a západě se nazývá Velká Tartárie. Tartaři žijící jižně od Moskovie a Sibiře se nazývají Astracháni, Čerkezové; Dagestánci žijí na severozápad od Kaspického moře; Kalmyckými Tartary jmenují ty, co obývají území mezi Sibiří a Kaspickým mořem; Uzbečtí Tartaři a Mogulové obývají zemi severně od Persie a Indie; a nakonec Tibetští Tartaři žijí na severozápad od Číny.“ (Encyklopedie Britannica, první vydání, díl 3. Edinburgh, 1771, s. 887)

To platilo až do 18. století.
Pak jakoby mávnutím proutku zlého čaroděje – Tartárie zmizela.
Zmizela z map, z knih, vzpomínek. Zmizela i z dalších vydání Encyclopedie Britannica. Prostě – není.

Proč toto velké impérium po sobě nezanechalo několik méně významných států, jak je to obvykle v případě rozpadu jiných impérií?
A kam se poděly miliony jeho obyvatel?" ATD.
https://www.sta­lose.com/item-19835-putin-odhaluje-historii-ruska-n%C3%A1rod-kter

http://www.fun­time.cz/?p=589

Slovenský zdroj vysvětluje, jak to s touto oblastí bylo.
https://atlara­.wordpress.com/2012/10­/25/historia-slovanov-tak-ako-ju-nepoznate/

"Název „Rusko“ (Russia) pochází ze slova, „Russea“, vycházejícího z ještě staršího názvu „Russenia“ / „Rassenia“. Russenia byla část Slovansko-árijské Védické říše, rozkládající se na území západně od Ripejských hor (Ural).
Území na východ od Uralu až k Tichému oceánu, ohraničené ze severu územím s názvem Lukomorie (rozkládájící se až k Arktickému oceánu), a z jihu sahající až k Indii, se nazývalo Země Svaté Rasy (Land of Holy Race – rusky Sviata Rasa).

Území na východ od Uralu až k Tichému oceánu, ohraničené ze severu územím s názvem Lukomorie (rozkládájící se až k Arktickému oceánu), a z jihu sahající až k Indii, se nazývalo Země Svaté Rasy (Land of Holy Race – rusky Sviata Rasa).
Cizinci však této zemi říkali jinak. Jedno z posledních pojmenování, známé v Evropě ještě v 18. století, byl název Velká Tartarie (Tartaria Magna / Great Tartary) ). Podle prvního vydání Encyclopedia Britannica z roku 1771, to byla největší země či říše na světě. Čtenář, který by si dal práci získat přístup k tomuto prvnímu tisku, by tam tu informaci, jakož i mnoho dalších poznatků o této zemi našel. Do pozdějších vydání už je však někdo záhadně „opomněl“ zahrnout."

Na Sibiři udeřil hladomor, proto původní obyvatelé zmizeli tím, že se přejmenovali podle svých vůdců.

" Po opětovném sjednocení s „mateřským“ kmenem přijaly původní jméno podle tehdy uznávaných sociálních tradic. Byly jako jedno „rameno“ slovanské „kmenové řeky“, oddělující se na čas pod novým jménem, aby po čase opět splynulo s hlavním tokem. V tomto případě do něj po čase proudila „čerstvá krev“, zatímco mnohé jiné „kmenové větve“ odbočily od „mateřského toku“ natrvalo. Z těchto kmenových „odnoží“ postupem času povstaly „nové“ slovanské kmeny. Tyto kmeny – Srbové, Bulhaři, Makedonci, Chorvaté, Češi, Slovieni, Polané, a mnoho dalších – se jeden od druhého odlišovaly v menší či větší míře v jazyce, tradicích a kultuře. Nicméně, všechny si byly až do středověku perfektně vědomy, že pocházejí ze Slovansko-Árijské Védické Říše a mají za sebou tisíciletou minulost . atd.

Všem Slovanům se říkalo Ur-rus. Je pravda, že v Tartárii vznikla praslovanština.

--
Je zajímavé, že jiný zdroj vysvětluje původ názvu Rus jinak. Takto to často v historii bývá.

Článek je opravdu zajímavý, o Tartárii se nepsalo, takže zůstalo pravdivé jen to, odkud Slované přišli do Evropy.

Nikolaj Levašov, 2003, překlad Jan Pěkník

Další odpovědi
Smackdown

V Blesku nic takového nepsali.

Mc Merkurion

… je tolik teorií – některý jsou bláznivý, některý bláznivější a některý bejvaj i pravdivý (což se o týdle s určitostí, hraničící s jistotou říct nedá) – o Tartárii jsem toho moc nečetl, a to málo my stačilo k utvoření názoru (především zdroje: aeronet https://aeronet­.cz/news/kam-zmizela-historie-slovanu-a-ruska-a-kam-zmizela-tartarie-video/ , myšlenky o (hov** – http://myslen­kyocemkoli.blog­spot.cz/2015/01/­zkaza-velke-tartarie-1.html ), tartarie.czhttp://tar­tarie.cz/ ), za to o Tramtárii hodně,a ta určitě existuje, jelikož, když sem tam někoho poslal, tak jsem ho většinou už neviděl …

Admin2

Slyšeli. Stejně vy jste si mohla přečíst v archivu.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/odkud-pochazeji-slovane

Teorie jsou různé. Měla jste vložit zdroj.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/odkud-prisel-praotec-cech-na-horu-rip-a-kde-nechal-lecha-a-mecha

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-pravda-ze-neni-dokazane-ze-jsme-cistokrevni-slovane-ale-ze-jsme-puvodem-nemci

a další zdroje

--

  1. Šlo o jeden odkaz, nikoliv většinu, ale šel otevřít.
  2. Jak víte, která teorie je správná, když ji není možné ověřit?
  3. Tartárie, i když není jmenovaná, je oblast za Elbrusem. Ale jde především o oblast východních Slovanů, tedy Rusů.

http://www.za­firo.cz/histo­rie-slovanu-nase-skutecne-koreny/
Zamlčená historie Ruska

annas

Ach, jo. Ty moje překlepy. Já je opavdu vidím až po odeslání.

Ale je to marné, je teo marné …