England1522

Je pravda že není dokázané že jsme čistokrevní slované ale že jsme původem Němci.

Nejlepší odpověď
annas

Češi jsou Slované jen z půlky, říkají testy DNA, takže je to celkem prokázané.
DNA, gen, genetika, klon, dědičnost, genetický kód

Češi mají nejen slovanské, ale i románské, germánské, židovské, ugrofinské a jihokavkazské geny .

Společnost Genomac zjistila, že genetické znaky typické pro Slovany má ve své DNA jen 51 procent Čechů a Moravanů.

Zbytek má románské, germánské, židovské, ugrofinské či jihokavkazské předky. Na lidi, kteří žijí v Česku, se proto ředitel Genomaku Marek Minárik v nadsázce dívá jako na hodně pestrou „skládačku“.

K testu DNA stačí vzorek slin. Výsledek pak může ukázat, že vaši předci přišli v už prvním tisíciletí do české kotliny z Kavkazu, Skandinávie či až ze severní Afriky.

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/cesi-jsou-slovane-jen-z-pulky-rikaji-testy-dna-f4z-/zahranicni.as­px?c=A070613_215321_ve­datech_ost

Další odpovědi
fcoop

KELTOVÉ V NÁS
Tvrdit o sobě v české kotlině, že jsem čistokrevný Slovan, je ošidné. Za posledních 3000 let táhlo centrem Evropy neskutečné množství národů. Bojovníci, kupci a řemeslníci přicházeli a odcházeli, ale značná část obyvatelstva, hlavně zemědělci, svázaní s půdou, zůstali. Kmeny se mísily, kulturní zvyklosti se ovlivňovaly. Jako velký kotel vroucí polévky, do níž se neustále přidávaly další zavářky, příměsi a příchuti. Původní prakeltské (nebo, chcete-li, raně keltské) kmeny Venetů, Volků, Tektoságů a další tak postupně splynuly s novou migrační vlnou keltských Bójů, kteří se v české kotlině objevují někdy kolem roku 400 př. n. l. Ti byli těsně před zlomem letopočtu převálcováni tlupami germánských kmenů Hermundurů, kteří tu vládli pět set let. Pak teprve přišli Slované. Takže s jistotou platí jen to, že Češi jsou jeden velký mix neboli směska.......­.........
Když se také důkladně zamyslíme nad rysy naší národní povahy, je až překvapivé, kolik společného máme třeba s Iry a Skoty (tedy s Kelty). Nejednotnost a vzájemná rozhádanost, která dokáže jen ve chvílích vnějšího ohrožení na krátkou dobu ustoupit a je vystřídána obdivuhodným národním vzepětím, stejné chybějící nadání vládnout sám sobě, stejný sklon k nevážnosti a k ironii, podobná těkavost pudící k cestování, řemeslně-technická zdatnost.

http://www.czech-press.cz/index­.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=2148%3A­keltove-v-echach&Itemid=4

Drap

Dnes už neexistuje téměř žádné „čistokrevné etnikum“. Je jisté, že někteří z nás jsou částečně němci, a zase část němců jsou částečně slované.

Bedy

Ono kdyby se šlo opravdu hodně daleko, tak řada Čechů ani slovany není, ale mají předky u Keltů.

Čistokrevných slovanů tady mezi námi pár být může, to je možné.. 🙂