Filip84

Dáte na první dojem? A dbáte o svůj první dojem?

Je pro vás to, jaký první dojem na vás někdo udělá, klíčové? Uzavřete se v apriorismu (kladném či záporném – pořád jde o apriorismus, víte úplný prd! 😅)? Nebo je vám to, naopak, úplně jedno? Nebo něco mezi tím? 😃

Buď jak buď, vnímání prvního dojmu je vždy subjektivní. Jde o kognitivní zkreslení, o omezené vnímání vjemů: schopnost každého živého tvora vnímat vjemy je limitována, objektivně u každého jinde, ale každý tu hranici má; subjektivně 1,000+1 okolnostmi, které si ani ten jedinec nemusí uvědomovat: počasím, jak je vyspalý, najezený, napitý, jakou má náladu, co se stalo bezprostředně před situací, včera, předevčírem, jak hodně žijete přítomným okamžikem, etc. etc. etc.

Z tohoto důvodu jsem nikdy koncept „prvního dojmu“ nepochopil. Rozumím mu, ale nechápu jej. Jistěže, jsou lidé, kteří se projeví opravdu více než dostatečně během 30s. Ale ten zbytek na první dojem nepoznáte ani omylem! A čím větší osobnost, tím menší šanci máte cokoli vydedukovat z prvního dojmu.

Záleží vám na tom, abyste udělali první dojem? Připravujete se – co já vím – na pracovní pohovor, schůzku s klientem, rande, atp., v tomto směru? A, jestliže ano: uvědomujete si, že jde o formu manipulace? Ano, může se vyplatit, ale může se vám také pěkně vymstít! 😃

Nejlepší odpověď
aliendrone

Dbám o svůj první dojem a dám na první dojem druhých.

Áááá, KONEČNĚ nedostatečná anketa! Totiž ani jedna z nabízených neodpovídá mé potřebě, potažmo CHYBÍ „jiná odpověď“! 😁

Jak kdy, záleží na situaci. Totiž pokud jde o mne, tak jsem VELKÝ FINTIL! Zvláště háklivý jsem na nedostatečně naleštěné boty (SILNĚ postrádám borce, kteří svého času okupovali pasáže s kartáči a leštidly na boty). 😐

Svého času jsem věnoval energii tomu, abych dal dohromady „co k čemu“ (pravda, rozhodující/ur­čující hlas při tom měly BESTIE [entity opačného pohlaví], pochopitelně). Ale…
MUSÍ na to být čas. Ve skluzu a pod temporálním pressem je mi můj vzhled řekněme druhořadý. Výsledky především, paráda může počkat. Faktem ale je, že jsem si vědom toho, že NIKDY neuděláš „první dojem“ napodruhé. 🙂

A u druhých přikládám prvnímu dojmu zpravidla druhořadou roli (přirozeně pokud jde o muže). Pozornost upoutá až očividný ROZPOR mezi vzhledem a dojmem. Na tyhle hajzlíky je třeba si dávat pozor. Tož asi tak.

Jo a ještě něco – CHYBÍ možnost „jiná odpověď“, nevšiml sis? Prý pomáhá Gingko (navíc si prý vždycky vzpomeneš, kdes nechal Viagru)! 😉 😁 😁

Další odpovědi
Rokio

Nedbám o svůj první dojem a nedám na první dojem.

Arcimozek

Nedbám o svůj první dojem a nedám na první dojem.

Nedbám, Filípku, každý, kdo za něco stojí (chápej spirituálně osvícený) hned pozná, proti komu stojí a hned má ze mne respekt. Bohužel, většina lidí jsou spirituální umrlci, neboť ze mne respekt nemají. Ale časy se změní…

zjentek

Dbám o svůj první dojem, u druhých však na něj nedám.

A to mně pověz, jak ty, nerd, můžeš rozumět otázce, kterou položil's? Však tebe, mamrde, rozhodí už prosté sociální cítění okolí, kam se bezesporu řadí na př. taková móda- jaký si na sebe vezmeš barvy podle toho, jakej seš typ a tak různě a podobně, to přece dobře víš. Čili ano, správně, tys nikdy koncept „prvního dojmu“ nepochopil, no a nikdy ho ani nepochopíš, chápeš? Už ti to dává smysl, ty sociopate „s mozkem“? Prostě se smiř, že jako nerda tě zdraví lidé okolo budou vytáčet, srát tě budou, protože budou vypadat hezky, budou mít pěkné, zdravé, silné končetiny, například, samozřejmě také funkční no a to všechno suma sumárum tě vytočí k nepříčetnosti, bo ty, máš pyčo přece jiné hodnoty, ne, v hlavě, které chceš sdílet s okolím. No ale protože ty hodnoty jsou jenom v tý tvý nerdský bembeřici, woe, tak si I V BĚŽNÝM ŽIVOTĚ musíš najít nějakýho Jyříka, nerda nevídaného, jako máš za koně tady „na virtuálu“ (och, snad jsem se tady nedotkl tvého skutečného světa, nedej bože bo to bych se určitě trápil za tebe tvore „s mozkem“). Ještě krátce k tomu mozku, když už teda se zde prezentuješ v superlativech schrana/mozek ruku v ruce čímž bohu žel mícháš hovna s hrušmami. Věc se má takto: DOSTALS DAR! Tečka. A za frý, to je celý. Osobně teda fakt myluju tuhle tu nerdskou lůzu, sebranku, který byla z hůry dána DOBRÁ PAMĚŤ a tihle pablbové, horší to chátra autistům, jsou až taková lůza zasraná, nevděčná, že i tohoto vzácného daru ZDARMA zneužijí a obrátí proti sociálnímu cítění, sociálnímu životu, který nevedou. A tak musí posrat alespoň ten okolo, který se jich netýká. Namísto vděku, tvl, za dar. No tak takovým, ten život, o kterém je tvá otázka, které sám nerozumíš, skutečně jedině nakopat okovanou martenskou zpátky do těch jejich hlav „s mozkem“, skrze nosní dírky, pablbe, šedivá, nevýrazná, „s mozkem“. 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

(Sorry za stručnost, za jiných okolností bych ti tebe detailně rozvedl, ovšem, bohu dík, není v mém zájmu tě urazit.)

plebs

Nedbám o svůj první dojem, dám na něj však u druhých.

Odhadem ohoz džíny a co nejvíce děr, kroužky v nosánku holo lebka nebo tříbarevný maják, případně moderní pysky jako Káčer Donald, u dam hluboký výstřih vnady jako Lejla anebo a la Lentilky, uhýbání očním kontaktem, přežvykování jako Milka v Alpách, moderní pozdrav Čus a pod., během chvilky kontrola mobilu a hodinek a.t.d.

Syd

Nedbám o svůj první dojem, dám na něj však u druhých.

Filip84

Otázka se zdvojila chybou serveru! Odpovídejte, prosím pěkně, tady! 😅

Ametyst

Jistě. Znova a lépe, holoto.

zjentek

To, že máš zasekaný komp, sračkama, nerdskýma, neznamená, že jakýkoli server má nějaké chyby, mamrde!

zjentek

tady máš kámoše>>> https://m.media-amazon.com/ima­ges/I/61TGfuf­xpGL._AC_SX679_­.jpg