Avatar uživatele
Kepler

Darují se ještě někdy klukům s tatary (pomlázkou) kraslice?

Někdy to jsou vyfouklé a krásně zdobené skořápky vajec, nebo vejce natvrdo (to zase v rodině jedli celý týden vajíčkový salát¨). Dnes jsou vajíčka drahá, takže nejčastěji půjde o vajíčka čokoládová, nebo nějací hlodavci ve staniolu. Mně velikonoce bavily jako kluka, páč všude nám nalili ajerkoňak (vaječný a výživný liguére). tak to aspoň bylo zvykem ve Slezsku a taky na Valašsku. Z buďačky byla cesta dom krušná a nakonec byla na šrot celá bytovka. Jaké máte veselé příběhy z natáčení?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, independent před 2237 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Odpoveď byla označena jako užitečná

Darují se i kraslice, čokoládová vajíčka, zajíčci, slepice, kuřátka, beránci. Hlavně se nalévá, bohužel každý něco jiného. 🙂
Jednou se nám stalo, že po skončení pomlázky nám doma nechtě zůstalo malé dítě (líbilo se mu u nás), které si tam zapomněl jeden koledník. Po několika dalších návštěvách přišel domů a manželka se ho ptala, kde má dítě. Vůbec nevěděl, ale naštěstí jsme mamce telefonicky sdělili, kde se její dítě nachází. Manželka ho vytrestala tím, že dělala, že nic neví. 🙂

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Kepler Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

U nás jo.
Vzpomínám, jak jsem jako obvykle obešel s pomlázkou známá děvčata po celém městě, pokaždé důsledně odmítal alkohol, a pak se na poslední štaci nechal ožrat sousedkou…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kajoch

Na Hané se tatarům zase říkají kocary.
A veselé příhody to v mládí ani moc nebyly,hlavně,když nám na každé návštěvě nalili něco jiného.Vínem počínaje a někdy sladkým likérem konče.To byl pak i konec většiny kocárníků:)

Upravil/a: Kajoch

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ano, darují

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

marci: to můj ogárek se mi taky někde ztratil, ale už za mlada měl vyvinutý cit pro zodpovědnost. Došel dom přede mnou a zašil se do peřináča, kde spal spánkem spravedlivých. Mně to přišlo divné až po pár hodinách, ale našel sem ho!!

před 2237 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek