JežíšKristus

Dali byste se očkovat na neštovice?

Není zvláštní, že vakcína na neštovice přišla tak brzo? Určitě v ní budou čipy od Gatese, můžou za to ti nahoře…
Foto: Šípy, 26.10.1907

Nejlepší odpověď
Drap

Ne nenechal. Je to zbytečné, byl jsem už naočkován proti neštovicím jako dítě

Další odpovědi
aliendrone

To má být paralela na tehdejší a dnešní situaci (jako že variola vs covid)? Hmm, DOST slabota. Asi nevíš co jsou pravé neštovice (úmrtnost), asi nevíš, že vakcína na variolu NENÍ žádná genová manipulace (tělo si vytvoří samo protilátky, není třeba ho geneticky „upravovat“), asi nevíš, že na rozdíl od pofidérních covid-vakcín ta na variolu opravdu FUNGUJE (což dokazuje její vymýcení), a vůbec – asi toho o tom DOST nevíš. ;) :D :D

Nenechal, protože jsem byl zočkován ještě za hluboké totality. Stejně tak na TBC. To až ti „mladí a pokrokoví“ se musí bát tubery dotažené k nám přilezlíky. Nebo varioly, protože počítám, že to je jen otázkou času, než se již vymýcená nemoc „záhadně“ znovu objeví. ;) :D :D

Disraeli

Pravé neštovice byly vymýcené díky očkování. Pravidelné očkování proti neštovicím sice nejsou pro děti povinné, tak jako jiné (tetanus, hepatitida B, spálníčky,…), ale plané neštovice jsou zpravdila jen vyrážka s jinak mírným průběhem a nejsou nebezpečné, takže očkování ani není třeba.

zjentek

Leda by mě donutili.

Cvrčák

A Vy?

da ny

Ne, děkuji :)
Všichni do ročníku 1978 (vymýcení neštovic), jsme byli účinně, bezpečně očkovaní.

Těžko porovnávat neporovnatelné….. Brzo?
„Nejstarší doložená metoda ochrany proti pravým neštovicím pochází z 10. století z Číny.“
„Ve Spojeném království byla roku 1840 variolace zakázána a od roku 1853 byla vakcinace dětí povinná.“ „Počátkem 60. let 20. století připravila…“
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Prav%C3%A9_ne%C5%A1to­vice

Dochy

dany, alien: Jste si jistí, že jste byli očkováni na pravé neštovice? Podle toho co jsem dohledal tak očkování na pravé neštovice nebylo úplně bezpečné a proto se rozhodlo, že se bude očkovat jen v ohniscích nemoci (víceméně země 3. světa). Nedohledal jsem nic o tom, že by se v českých zemích v moderní době provádělo hromadné očkování.

da ny

Od našich lékařů a z jejich přednášek mám jiné informace.
Máme s naším doktorem starší děti stejně narozené (1979). Ty už ze zákona povinně očkované, po vymýcení pravých neštovic, očkované v ČSSR nebyly.