Jako Vůbec

Dají se kouřit léky?

Koukal jsem na detektivku, kde se pubertáci bavili kouřením cigaret namočených v rozpuštěných antidepressantech.
Nevím jak položit otázku aby to nevyznělo buransky,ale – to jako fakt!?!?
Opravdu jde cigarety takhle „povýšit“?
Už jsem několikrát slyšel, že si někdo nadrtil do cigarety různé druhy léků, ale nikdy mi nedávalo smysl, proč by někdo kouřil ibalgin.
Chápu,pokud je to nevhodná otázka, nemá sloužit jako návod pro ostatní v čem si máčet tabák pro lepší večer. Jen čirá zvědavost.

Odpovědi
Edison

Vzhledem k procesům, které při hoření probíhají se vykouřit dá prakticky cokoli. Ovšem vzhledem k témuž bych u látek, které k tomu nejsou určené silně nedoporučoval, bo u většiny není známo, k jakým konkrétním reakcím tam při hoření dojde a jaké jiné látky hořením vzniknou, v jakých koncentracích a jak vzniklé směsi budou spoku působit.

zjentek

Jistě, tak třeba tabák:

http://www.rostliny-semena.cz/cz/clanky-semena-osiva-tropicke-a-subtropicke-rostliny/tabak-semena-rostliny-tobacco/

dubraro

Některé ano. Třeba tabák nebo konopí.
Není to chyba v překladu? Marihuana může fungovat jako antidepresivum.
Ibalgin není antidepresivum, ale analgetikum.

Jako Vůbec

Vím, že ibalgin není depresivum. Ale slyšel jsem o experimentátorech kteří si ho drtili do cigaret. O následcích nebo účincích nevím.
O chybu překladu nešlo. Vyloženě se mluvilo o cigaretách namáčených v jiných látkách a jejich kouření dělalo z lidi,řekněme zombii.