Avatar uživatele
zzzzz

Mohou mi v lékarně vydat na recept dražší podobný lék

Lékařka mi napsala antibiotika, v lékárně mi řekli, že je nemají, tak mi dali podobné se stejnou účinnou látkou za které jsem doplácela cca 100kč. Až na kontrole u mojí lékařky jsem se dozvěděla, že mi napsala antibiotika, které plně hradí pojišťovna.

Můžou mi v lékárně vydat jiné léky, bez toho, aby mě upozornili, že je rozdíl v doplatku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56, suaeda, Damiana, marci1 před 3890 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Měli tě upozornit na vyšší doplatek, na který nemusíš přistoupit. Připravuje se zákon, že lékaři budou předepisovat jen účinnou látku, takže pak bude na lékárnících jaký lék ti dají, ale musí obsahovat tu účinnou látku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
suaeda

Už se mi to také stalo, že mi v lékárně chtěli dát na recept lék se stejně účinnou látkou, ale od jiné a podstatně dražší firmy. Upozorním je, že chci přesně předepsaný lék. Pokud mi začnou tvrdit, že jej nemají tak jim řeknu, že si počkám až jej objednají. Nedaleko od nás je totiž velkosklad léčiv a požadovaný lék jim dodají prakticky za den.
Lékárny včetně velkých firem „Dr. Max.“ chtějí vyšší zisky a na pacientech vydělávat na prodeji dražších léků. Nesmíme se nechat dát.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek