Avatar uživatele
paul1

Dá se úsudek izraelského prezidenta o příčině útoku Ruska na Ukrajinu pokládat za správný?

Že by to bylo opravdu tak jednoduché? Stáhnutí vojsk NATO z Afganistanu jako příčina ruského vpádu a bratrovražedný boj na Ukrajině? Slova prezidenta Zemana:
„Věrohodné vysvětlení této agrese mi nabídl izraelský prezident. Ten mi říkal, že Putin zaútočil na Ukrajinu v důsledku kapitulace NATO v Afghánistánu,“ poznamenal prezident. Rusko podle něj čekalo, že NATO opět kapituluje. To se naštěstí podle Zemana nestalo.
Zdroj: https://www.li­dovky.cz/domov/pre­zident-milos-zeman-setkani-velvyslanci-prazsky-hrad.A220823_145­701_ln_domov_vag#ut­m_source=rss&ut­m_medium=feed&ut­m_campaign=ln_do­mov&utm_conten­t=main

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Pepa25, orwell před 615 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Nie, úsudok izraelského prezidenta, je diplomatický obal na skutočnej pravde.
Od začiatku to bola jasná výstraha predstaviteľov Ruskej federácie voči silnejúcej hegemonii USA vo Východnej Európe a v oblasti ruských záujmov…

Je mi jasné, že táto odpoveď nepohodlná a bude odstránená. Ale nestačí sledovať len jednostranne zamerané médiá a hlavne treba pri tom premýšľať. Naši novinári mali svojho času (hlavne v období Husáka) úžasnú schopnosť to hlavné písať medzi riadkami a čitatelia to záplave slov aj nachádzali, napriek cenzúre. Dnes mnohí túto schopnosť stratili.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nevím, jak přesně to bylo s Afganistánem, ale o zbytku toho jsem přesvědčen. Dokonce plané sliby Ukrajině že bude přijata do NATO a také do EU, byly tím spouštěčem, proč se Putin na Ukrajinu vydal. Samozřejmě tam byli i jiné věci a jako soustavné napadání separastických republik, vybíjení Rusů, zákaz ruštiny jako úředního jazyka, v zemi kde cca 80 % mluvilo rusky a další věci..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

Izraelský prezident má pro vypuknutí konfliktu svérázné vysvětlení a s jeho názorem nesouzním. Je třeba se informovat i z jiných zdrojů, které nám naše jednostranně zaměřená média neposkytují. Je zajímavé, jaké informace lze získat dokonce i z USA. Vřele doporučuji vyslechnout si novinářku Laru Logan v diskuzi o UA:
https://www.top­cz.net/videos/prav­da_o_ua_lara_lau­gan_x264.mp4

Upravil/a: orwell

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Ne. Nejde o příčinu. Příčina útoku je agresivní imperialistická politika Ruska. Dlouhodobá, konzistentní (už asi 20 let – viz Gruzie atd.).
Stažení z Afgánistánu pouze posílilo troufalost Ruska v tom smyslu, že dituaci vyhodnotili tak, že Západ je slabý, slabší než v r. 2014, kdy jim obsazení Ukrajiny a vyvoření Novoruska úplně nevyšlo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Drap

Dovolil jsem si do diskuze zkopírovat i příspěvek led. Poslední dny mizí odpovědi, pokud nejsou do puntíku shodné s těmi vládními a jsou mazány z důvodů vulgarity.

Avatar uživatele
led

zmizne celá otázka

Avatar uživatele
Pepa25

Proč by měla zmiznout? To by mě mrzelo, nenměl bych s čím nesouhlasit … 😉
Mimochodem jsem rád, že se paul1 zeptal normálně, většina otázek na téma politiky není otázkami, ale snahou prosazovat své názory …

Avatar uživatele
led

Drap, ďakujem za vysvetlenie, úplne ma to asi na 1 sekundu zlikvidovalo. Uff, už som v poriadku, nie som Drap! 🙂

Avatar uživatele
led

Vierohodné ešte nemusí byť pravdivé. Môže byť blízke pravde, prípadne podobať sa na pravdu, ale situácia na Ukrajine, hlavne po Majdane a samovytvorení a Ruskom uznaní oboch „Doneckých republík“ s prevládajúcim obyvateľstvom ruskej národnosti, a hlavne po vybudovaní výskumných zariadení s Americkou licenciou so zdraviu škodlivými látkami v relatívnej blízkosti Ruských hraníc začali vzájomné vzájomné medzinárodné vzťahy medzi Ruskom a Ukrajinou sa blížiť k bodu vyhroteného boja.

Odpoveď na otázku
Nie, úsudok izraelského prezidenta, je obal na skutočnej pravde.
Od začiatku to bola jasná výstraha predstaviteľov Ruskej federácie voči silnejúcej hegemonii USA vo Východnej Európe a v oblasti ruských záujmov…

Je mi jasné, že táto odpoveď nepohodlná a bude odstránená. Ale nestačí sledovať len jednostranne zamerané médiá a hlavne treba pri tom premýšľať. Naši novinári mali svojho času (hlavne v období Husáka) úžasnú schopnosť to hlavné písať medzi riadkami a čitatelia to záplave slov aj nachádzali, napriek cenzúre. Dnes mnohí túto schopnosť stratili.

Avatar uživatele
Pepa25

„vybudovaní výskumných zariadení s Americkou licenciou so zdraviu škodlivými látkami v relatívnej blízkosti Ruských hraníc“
To jsou nesmysly šíření konspirátory.

Avatar uživatele
Drap

Nevím, jak přesně to bylo s Afganistánem, ale o zbytku toho jsem přesvědčen. Dokonce plané sliby Ukrajině že bude přijata do NATO a také do EU, byly tím spouštěčem, proč se Putin na Ukrajinu vydal. Samozřejmě tam byli i jiné věci a jako soustavné napadání separastických republik, vybíjení Rusů, zákaz ruštiny jako úředního jazyka, v zemi kde cca 80 % mluvilo rusky a další věci..

Avatar uživatele
Drap

led
Nie.
Od začiatku to bola jasná výstraha predstaviteľov Ruskej federácie voči silnejúcej hegemonii USA vo Východnej Európe a v oblasti ruských záujmov…

Je mi jasné, že táto odpoveď nepohodlná a bude odstránená. Ale nestačí sledovať len jednostranne zamerané médiá a hlavne treba pri tom premýšľať. Naši novinári mali svojho času (hlavne v období Husáka) úžasnú schopnosť to hlavné písať medzi riadkami a čitatelia to záplave slov aj nachádzali, napriek cenzúre. Dnes mnohí túto schopnosť stratili.

Avatar uživatele
led

Drap, tu je nejaká ozvena? 🙂

Nový příspěvek