Jak se dá nazvat toto chování?

Nikdy jsem to dříve neregistroval, ale setkávám se s tím čím dál častěji, že lidé při použití něčeho, co patří normálně do lednice, vracejí do lednice i když je obsah prázdný. Například krabicové mléko, kde už je tak max. lžička, kečup, kde už nejde nic vymáčknout, hořčice, kde nejde nic vyškrábnout, másla ve vaničce z nichž si nenamažete ani mini rohlík apod. já osobně tohle rovnou vyhazuji do odpadkové koše. Pletou si snad lidé lednici z odpadkáčem, nebo je to z lenosti, nebo z čeho? Dělají to hlavně děti, děti mých známých, ale i dospělejší děti, možná že i dospělí.

Nejlepší odpověď
marci1

Nazvat by se to dalo: lenost a pohodlnost. Dojí, vrátí do lednice a někdo to potom vyhodí do odpadků. ☹ Za mě rozhodně ne, dojíš, vyhodíš! 🙂

Další odpovědi
anonym

Ono to vypadá na šetrnost, ale jak píšeš, stejně to vyhodí a jen to v lednici páchne! I já znám takové lidi.

gecco

Setrvačnost, nedostatek úsudku, neochota přemýšlet…
😉

postcd

u dětí možná nepřemýšlivost, lenost nebo nevědomost co s obalem udělat
u dospělých totéž kromě nevědomosti a může to být i šetrnost, případně aby si znovu připoměli, že to chtějí koupit

Lamalam

U dospělých to může být i pouhá roztržitost. Já jsem jednou do ledničky dala i telefon.

anonym

Stereotypní setrvačnost…

iceT

Jó, to jsem zažila asi před dvaceti lety v rodině jednoho z mých kluků. On byl ze tří sourozenců a když si dali rohlík, chleba se salámem, tak vždy to poslední kolečko nechali v papíru a šup s tím zpátky do lednice. Rodiče to asi nedělali, to jsem nevypozorovala, ale kluci určitě. Dle mého to je lenost a pohodlnost, i když vracet se do lednice nebo hodit do smetí je asi stejné množství pohybu. Nebo to byla spíš schválnost a škodolibost vůči rodičům, nevím.

klumprt

Úplně prázdné obaly v lednici nenacházím. Ale plátek šunky, půl hltu mlíka, tři kolečka vysočiny, 2×2×3 cm sýra, to je u nás normální 🙂

zjentek

tohle dělával fotr (prožitou válku si nejspíš bral k srdci)- nechal 2kolečka salámu, 2ml mléka, na dně limonády, gram škvarků… a důvod byl prostej, jednoduše- „Já to nesežral! Vždyť to tam je, dívejte! Ani jsem se toho netknul, tak já nevím kdo! Neserte mě!“
Takový chování klidně můžeš nazvat vy*hcanost ;)

lexx

páchne ale méně než ve špajzu nebo v koši a pak se vyhodí naráz až toho víc, co je na tom divnýho ? to mám jezdit s každou plechovkou a krabicí vod mlíka výtahem 10 pater dolů ? to jsou problémy teda…

Šidlo

  1. ak je to z neochoty vyhadzovať zvyšky, tak lenivosť
  2. ak je to krytie vyžierania chladničky (ako popísal zjentek) tak alibizmus
  3. ak to robia tí, ktorým nadávali/nadávajú, že veľa žerú tak je to zo strachu, z mindráku

4.alebo je to z neúspešného pokusu o diétu…akože, ved som to celé nezožral

briketka10

gecco už zas nemám palečky, jak je to možný ? 😁

gecco

😉