Avatar uživatele
Bronzový

Dá se přežít jaderná válka?

Dá se to třeba kdyby nějaký trosečník ztroskotal na ostrově, a mezitím by proběhla takřka po celém světě jaderná válka, mohl by to daný trosečník jenž by byl zcela zdálen od civilizace přežít?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Coby ne. Takový horník si toho v práci nemusí ani všimnout, než mu skončí směna. Jiná otázka je, jak moc velké by to bylo "+", pokud tedy vůbec. Jak dobře by byl ten tvůj "trosečník" připraven na několikaletou hodně mrazivou zminí noc? A co by dělal pak? Odmyslím problém radiace, která bude opadávat desítky let z nejhoršího a ještě po tisíci letech by bylo zvýšené radioaktivní pozadí - to abych mu to zbytečně neztěžoval. ;) :D :D

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud by začala jaderná válka mezi světovými mocnostmi, tak to bude válka totální, která ovlivní celou naši Zemi. Určitě ji někdo přežije, nicméně nabízí se otázka k čemu mu to bude.


Avatar uživatele
Stříbrný

Doporučuji shlédnout film Vlákna. Tak je ukázáno, jak bude svět po JV vypadat. Podotýkám, že je to britský film z r. 1984, který byl zakázán.

Zdroj: https://www.csfd.cz/film/4700- vlakna/prehled/


Avatar uživatele
Zlatý

Záleží na tom zda by se jednalo o konflikt lokální nebo celosvětový. Nepřej si být u toho kdy živí budou závidět mrtvým. A zahlédneš-li záblesk exploze atomové bomby pozorně se zadívej, protože ho vidíš naposled v životě.


Avatar uživatele
Zlatý

Záleží, co by po sobě válčící strany "házely". Pokud by to přehnaly, tak ani vzdálený ostrov by nepomohl, pak už jedině kvalitní bunkr.

Zdroj: http://www.theoppidum.com/


Avatar uživatele
Zlatý

Jakoukoliv katastrofu v historii země, vždy nějaká relativně malá část života na zemi v úspěšně přežila. Naprostá genocida veškerého života tedy spíše nehrozí, evoluce zřejmě vždy bude mít na této planetě na čem stavět. Že to už třeba nebudou zrovna lidé ? To je možné, ale není to žádná hrůza, lidé podobně jako třeba kdysi dinosauři, prostě jen mohou jednoho dne uvolnit po nějaké kosmické nehodě či vlastním přičiněním životní prostor jinému houževnatému druhu, jehož evoluce se díky tomu bude moci naplno rozvinout a který ovládne Zemi.


Avatar uživatele
Registrovaný

Záleží kde... a jaderná válka mezi USA a Černou horou se přežít nedá..

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5700
Zlatý led 3052
Zlatý hanulka11 2783
Zlatý annas 2613
Zlatý briketka10 2476
Zlatý Kepler 2068
Zlatý marci1 1929
Zlatý quentos 1717
Zlatý mosoj 1597
Zlatý iceT 1594

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.