Lgee

Dá se přežít jaderná válka?

Dá se to třeba kdyby nějaký trosečník ztroskotal na ostrově, a mezitím by proběhla takřka po celém světě jaderná válka, mohl by to daný trosečník jenž by byl zcela zdálen od civilizace přežít?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Coby ne. Takový horník si toho v práci nemusí ani všimnout, než mu skončí směna. Jiná otázka je, jak moc velké by to bylo „+“, pokud tedy vůbec. Jak dobře by byl ten tvůj „trosečník“ připraven na několikaletou hodně mrazivou zminí noc? A co by dělal pak? Odmyslím problém radiace, která bude opadávat desítky let z nejhoršího a ještě po tisíci letech by bylo zvýšené radioaktivní pozadí – to abych mu to zbytečně neztěžoval. ;) :D :D

Další odpovědi
mosoj

Pokud by začala jaderná válka mezi světovými mocnostmi, tak to bude válka totální, která ovlivní celou naši Zemi. Určitě ji někdo přežije, nicméně nabízí se otázka k čemu mu to bude.

Edison

Doporučuji shlédnout film Vlákna. Tak je ukázáno, jak bude svět po JV vypadat. Podotýkám, že je to britský film z r. 1984, který byl zakázán.

Zdroj: https://www.csfd­.cz/film/4700-vlakna/prehled/

dudu

Záleží na tom zda by se jednalo o konflikt lokální nebo celosvětový. Nepřej si být u toho kdy živí budou závidět mrtvým. A zahlédneš-li záblesk exploze atomové bomby pozorně se zadívej, protože ho vidíš naposled v životě.

Alesh

Záleží, co by po sobě válčící strany „házely“. Pokud by to přehnaly, tak ani vzdálený ostrov by nepomohl, pak už jedině kvalitní bunkr.

Zdroj: http://www.the­oppidum.com/

anonym

Jakoukoliv katastrofu v historii země, vždy nějaká relativně malá část života na zemi v úspěšně přežila. Naprostá genocida veškerého života tedy spíše nehrozí, evoluce zřejmě vždy bude mít na této planetě na čem stavět. Že to už třeba nebudou zrovna lidé ? To je možné, ale není to žádná hrůza, lidé podobně jako třeba kdysi dinosauři, prostě jen mohou jednoho dne uvolnit po nějaké kosmické nehodě či vlastním přičiněním životní prostor jinému houževnatému druhu, jehož evoluce se díky tomu bude moci naplno rozvinout a který ovládne Zemi.

Belarus

Záleží kde… a jaderná válka mezi USA a Černou horou se přežít nedá..