Dá se nějak předávkovat hroznovým cukrem? Jestli ne, tak proč je na těch bonbonech doporučené denní dávkování?

Nejlepší odpověď
Kepler

Zdravý člověk by se hroznovým cukrem, neboli glukózou předávkovat neměl (v rozumném množství). Glukóza je přítomná v krvi jako nejrychlejší zdroj energie, tak bych to doporučené množství bral jako informaci pro diabetiky, nebo pro výkonové sportovce a těžce pracující. Přemíra glukózy je kontraproduktivní, její přebytky by se uskladňovaly v játrech ve formě glykogenu.

Další odpovědi
marci1

Hroznový cukr se rozhodně nehodí k běžné konzumaci. „Sice je to okamžitý zdroj energie, ale vyvolává rychle pocit hladu a podporuje nárůst tělesné hmotnosti. Jeho výhodou je, že pomáhá při nechutenství, ale nesladil bych s ním častěji nebo dokonce pravidelně, není vhodnější než řepný cukr. Obecně bychom cukry ve stravě měli omezovat,“ řekl výživový poradce Pavel Suchánek v online chatu na webu www.ordinace.cz.
Cucání hroznového cukru má jednu záludnou nevýhodu – skutečně vám dodá rychlou energii třeba na cestách, ale také může rozkolísat hladinu krevního cukru. Výsledkem je pak hlad, který vás může donutit sníst toho více než obvykle.
Hroznový cukr je možné konzumovat třeba před sportovními výkony, před porodem ap. Podrobněji v odkazu:
https://www.vi­talia.cz/clan­ky/hroznovy-cukr-neni-bonbon/
🙂

Edison

  1. Předávkovat se lze naprosto čímkoli. Jde o expozici, tedy množství v určitém čase.
  2. Ty bonbóny neobsahují pouze hroznový cukr.